جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته با هدف ترمیم استخوان بینی که بر اثر ضرب دیدگی ، تصادف ، ورزش های رزمی و غیره دچار شکستگی و آسیب دیدگی شده است انجام می شود.

توصیه می شود اشخاصی که دچار شکستگی بینی شده اند برای جا انداختن بینی شکسته سریعا یا نهایتا تا یک هفته به جراح بینی مراجعه نمایند و بعد از گذشت این مدت باید روی بینی شکسته فرد جراحی بینی انجام شود.

زمان مناسب برای انجام جراحی بینی شکسته

یک سوم اسکلت بینی را استخوان و دو سوم آن را غضروف تشکیل داده است. میزان شکستگی بینی به شدت ضربه وارد شده به بینی بستگی دارد.

در برخی موارد شدت ضربه وارد شده به غضروف بینی به حدی شدید است که موجب جا به جا شدن استخوان و غضروف بینی خواهد شد در این شرایط علاوه بر مشکل زیبایی در عملکرد تنفسی نیز اختلال ایجاد خواهد شد.

فرد باید سریعا برای جا انداختن بینی شکسته اقدام کند تا انجام آن راحت تر باشد و نتیجه مطلوبی حاصل شود، عواقب مراجعه دیرتر این است که استخوان های شکسته بینی به صورت نامناسب به یکدیگر جوش می خورد و تنها راه درمان جراحی بینی خواهد بود.

عوارض شکستگی بینی

  • انحراف ظاهری بینی
  • انحراف سپتوم یا تیغه بینی
  • خونریزی ، ترک خوردگی ، چرخش ایجاد بدشکلی بینی
  • پارگی غضروف بینی و عدم تقارن بینی
  • بینی دچار تورم و کبودی شده و اطراف بینی به لمس حساس خواهد شد.

جراحی بینی شکسته

 

نحوه جراحی بینی شکسته به چه صورت می باشد ؟

جراح بینی بعد از بررسی عکس شکستگی بینی ، جراحی بینی را تحت بیهوشی عمومی طی حدود دو و ساعت و نیم انجام می دهد.

 جراحی بینی شکسته با یکی از تکنیک های جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام خواهد شد.

بهترین جراح بینی ایراداتی که بر اثر شکستگی بینی ایجاد شده است را رفع می کند و اگر فرد دچار مشکلات تنفسی باشد، مشکلات برطرف می شود.

بعد از عمل بینی شکسته ، به مدت یک هفته روی بینی گچ گذاشته می شود تا از بینی جراحی شده محافظ کند در این مدت باید مراقب باشید گچ بینی یا اسپلینت بینی خیس نشود.

هزینه جراحی بینی شکسته چقدر می باشد؟

هزینه عمل شکستگی بینی بر اساس فاکتورهایی از قبیل میزان شکستگی و دستمزد جراح بینی و متخصص بیهوشی ، هزینه کلینیک و اتاق عمل محاسبه می شود و بعد از اولین جلسه معاینه بالینی به فرد اعلام خواهد شد.

دکتر مهشید خورده چی
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
جراح پلاستیک بینی و زیبایی صورت

درباره دکتر مهشید خورده چی

دکتر مهشید خورده چی جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی - جراح زیبایی بینی و زیبایی صورت اصفهان

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 × 3 =