جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی بر روی بینی که دارای استخوان و غضروف محکم و پوست نازک باشد، انجام می شود و ایرادات ظاهری همچون کجی بینی ، قوز روی بینی ، انحراف بینی ، بزرگ بودن نوک بینی ، بزرگی سوراخ های بینی و غیره برطرف می شود.

جراحی بینی استخوانی

برای جراحی بینی استخوانی دو تکنیک وجود دارد: جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته .

جراح بینی پس از معاینه و بررسی راه های تنفسی بیمار و ایرادات ظاهری بینی آزمایشاتی را برای بیمار تجویز کرده و پس از مشاهده نتایج آزمایش زمان جراحی زیبایی بینی را تعیین می کند.

در روز جراحی بینی ، جراح بینی با یکی از روش های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته با حفظ سلامت و عملکرد بینی اقدام به رفع ایرادات ظاهری می کند.

افرادی که دارای این نوع بینی هستن بیشتر متقاضی جراحی بینی فانتزی ، جراحی بینی طبیعی یا جراحی بینی شبیه به یک عکس هستند.

جراحی بینی استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی چیست؟

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در استحکام اسکلت بینی و اندازه پوست آن ها می باشد و عمده تفاوت در جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی به همین علت می باشد.

بینی استخوانی به دلیل اینکه پوست نازکی دارد، به راحتی می توان تمام ایرادات بینی را مشاهده کرد،

عمل بینی استخوانی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغات زیادی در خصوص عمل بینی استخوانی با لیزر هستیم باید گفت با اینکه علم پزشکی پیشرفت های زیادی داشته اما آنقدر پیشرفت نکرده که بتوان با لیزر تغییراتی را بر روی استخوان بینی اعمال کرد، لیزر فقط باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

جراحی بینی استخوانی 2

 

نکاتی در مورد جراحی بینی های استخوانی

  1. انتخاب جراح بینی با تجربه جزو اقدامات اول جراحی بینی می باشد و برای اینکه عوارض جراحی بینی استخوانی به حداقل ممکن برسد و نتایج مطلوب و موزذ رضایتی را کسب نمایید در انتخاب جراح بینی دقت فرمایید.
  2. نتیجه عمل بینی استخوانی غضروفی غالبا مطلوب و مورد رضایت است به این دلیل که بینی های استخوانی به دلیل داشتن بافت مستحکم و پوست نازک جزو ایده آل ترین انواع بینی ها هستند.
  3. عمل بینی استخوانی طبیعی زمانی حاصل خواهد شد که توسط جراح بینی با تجربه انجام شود.
  4. جراحی بینی استخوانی باید به نحوی انجام شود که با دیگر اجزای صورت همخوانی و تناسب داشته باشد و در عین حال عملکرد تنفسی بینی نیز حفظ شود.
  5. چنانچه جراحی بینی توسط جراح بینی کم تجربه انجام شود باعث ایجاد مشکلاتی در ظاهر و عملکرد بینی خواهد شد که باید بالاجبار یکسال بعد برای جراحی بینی ترمیمی اقدام نمایید.
  6. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی هستند به دلیل اینکه بینی پوست نازکی دارد و تغییرات و ظرافت کاری هایی که روی بینی اعمال می شود قابل مشاهده است.
  7. البته قابل ذکر است که فاکتور دوم برای انجام جراحی بینی فانتزی کوچک بودن اجزای چهره و داشتن چهره عروسکی می باشد.

جراحی بینی استخوانی 3

 

هزینه عمل بینی استخوانی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی استخوانی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه آزمایشات و داروها، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

دکتر مهشید خورده چی
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
جراح پلاستیک بینی و زیبایی صورت

درباره دکتر مهشید خورده چی

دکتر مهشید خورده چی جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی - جراح زیبایی بینی و زیبایی صورت اصفهان

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 × یک =