متخصص جراحی زیبایی
دکتر مهشید خورده چی

031

اصفهان

031

اصفهان

جراح بینی اصفهان

جراح بینی اصفهان نقش تعیین کننده ای در زیبایی و حفظ عملکرد بینی ایفا می کند ؛ از این رو خانم ها و آقایانی که قصد جراحی بینی در اصفهان دارند ، همواره به دنبال بهترین متخصص عمل زیبایی بینی هستند. در این میان بسیاری از افراد نمی دانند چگونه بهترین متخصص را انتخاب کنند یا ویژگی های پزشک حاذق دقیقا چیست؟ در ادامه این مطلب دکتر مهشید خورده چی ، جراح پلاستیک بینی و زیبایی صورت ، همچنین متخصص گوش ، حلق و بینی در اصفهان ، اطلاعات کاملی در این باره ارائه می دهد. بنابراین اگر قصد جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی دارید و دریافت نتیجه ایده آل برایتان اهمیت دارد ، حتما به ادامه این مطلب توجه فرمایید.

 

 

جراح بینی

 

نحوه انتخاب جراح بینی اصفهان

 • انتظار خود را از جراحی زیبایی بینی به جراح بينی مورد نظر بگویید.
 • درباره میزان تحصیلات و سوابق و تبحر جراح بینی خوب و با تجربه در اصفهان بينی تحقیق کنید.
 • پس از انتخاب چند متخصص در میان جراحان موجود درباره آن ها تحقیق کنید.
 • برای انتخاب پزشک مناسب می توانید در گوگل جستجو کنید یا از دوستان و آشنایان خود پرس و جو نمایید.
 • با بیمارانی که در کلینیک حضور دارند صحبت کنید و میزان رضایت آن ها را از انجام این فرآیند بسنجید.
 • پس از انتخاب پزشک مورد نظر برای مشاوره به مطب او بروید و درباره نحوه جراحی بینی و اقدامات قبل و بعد از آن با او صحبت کنید.
 • هر جراح بينی از نمونه کارهای خود یک آلبوم دارد که تقاضا کنید برا اطمینان یافتن از انتخاب جراح بينی مورد نظر آن را به شما نشان دهد، همچنین می توانید برای مشاهده نمونه کارهای جراح بينی به قسمت گالری تصاویر وب سایتش مراجعه کنید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که عمل های زیبایی بینی چون جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود گران است پس صرفاً بخاطر هزینه کمتر به هر جراح بينی مراجعه نکنید.

انواع بینی

بینی ها را با توجه به دو عامل میزان ضخامت استخوان ها و غضروف های بینی و همینطور میزان ضخامت پوست بینی به دو دسته تقسیم می نمایند:

بینی گوشتی : میزان ضخامت پوست در بینی های گوشتی زیاد بوده و استخوان ها و غضروف های آن از میزان ضخامت کمی برخوردار می باشد.

بینی استخوانی : میزان ضخامت پوست در بینی های استخوانی کم بوده و استخوان ها و غضروف های آن از میزان ضخامت زیادی برخوردار می باشد.

بازگشت بینی های گوشتی به فرم اولیه

در گذشته از تکنیک هایی برای جراحی کرن بینی استفاده می شد که تنها موجب کوچک شدن بینی شده و جراح بینی اصفهان خوب و ماهر دکتر مهشید خورده چی قادر به انجام تغییرات زیادی در بینی های گوشتی نبود. امروزه جراحان بینی از تکنیک های نوین و جدیدی همچون گرافت گذاری برای جراحی بینی گوشتی استفاده می کنند که با انجام آن می توان فرم بینی را تغییر داده و غضروف های آن را تقویت کرد. همچنین در گذشته فرم بینی های گوشتی بعد از عمل در بیشتر مواقع به فرم اولیه باز می گشت ولی امروزه و با استفاده از تکنیک های جدید، احتمال بازگشت فرم بینی های گوشتی به فرم اولیه بسیار کاهش یافته است.

 

جراح بینی اصفهان و نتیجه جراحی بینی

نتیجه این عمل به 2 فرم طبیعی و فانتزی بوده و با توجه به 3 عامل زیر تعیین می گردد :

نوع بینی : بینی های استخوانی را به هر دو فرم طبیعی و فانتزی می توان جراحی کرد، در صورتی که بینی های گوشتی را تنها می توان به فرم طبیعی جراحی نمود.

سلیقه بیمار : برخی از بیماران خواستار این هستند که نتیجه تغییرات ناشی از عمل در صورت آن ها مشخص نباشد به همین دلیل خواستار بینی طبیعی بوده و برخی دیگر مایلند تا نتیجه این تغییرات در آن ها مشهود بوده و بینی شان سربالا و بسیار کوچک شود و به همین خواستار بینی فانتزی هستند.

تناسب بینی با سایر اجزای صورت : بینی در صورتی موجب زیبایی بیشتر فرد می شود که با دیگر اجزای صورت در تناسب باشد. بینی مناسب برای افرادی که اجزای صورت شان درشت می باشد، بینی طبیعی است.

عدم انتخاب یک جراح بینی خوب چه عوارضی را به دنبال دارد ؟

از جمله اختلالات و مشکلاتی که در صورت عدم انتخاب یک جراح بینی اصفهان حاذق پیش می آید عبارتند از

 • از دست دادن حس بویایی.
 • سوراخ شدن سپتوم بینی.
 • اختلالات عملکردی و تنفسی بینی.
 • سر دردهای طولانی و مکرر.
 • آسیب دیدگی غضروف ها و بافت بینی.
 • بیش از اندازه سربالا بودن نوک بینی.
 • غیر قرینگی سوراخ های بینی.
 • ایجاد آپنه خواب که نوعی توقف تنفس حین خواب می باشد.
 • کوچک یا بزرگ شدن حفره های بینی به شکل غیر استاندارد.

جلسات مشاوره قبل از جراحی بینی چه اهمیتی دارد ؟

پیش از آن که تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرید ، جلسات مشاوره از جانب جراح رینوپلاستی دکتر خورده چی برای شما عزیزان تعیین می شود ، طی این پروسه پزشک اقدامات مراقبتی را نیز به شما توصیه خواهد کرد که رعایت تمامی این موارد می تواند در پروسه رینوپلاستی شما تاثیر فوق العاده ای بگذارد ، در نتیجه در صورتی که توجه کافی به این دسته موارد نشود ، جراحی با اختلال مواجه خواهد شد . همچنین جراح در این مواقع از شما می خواهد تا آزمایشات و عکس هایی را از ساختار بینی خود تهیه کنید ، در واقع با وجود این موارد جراح بهترین فرم بینی را برای شما در نظر داشته و هر گونه عارضه و اختلال تنفسی را در نظر می گیرد ، تا طی جراحی تمامی آن را بهبود بخشد. اگر تصور می کنید مراجعه به پزشک کار بیهوده ای است باید بدانید که تصوری اشتباه دارید ، زیرا هر آنچه که تحت کنترل جراح باشد خیال شما را از هر آنچه که بعد از رینوپلاستی با ان مواجه خواهید شد راحت می کند. در نتیجه مرتبا به پزشک در زمان های تعیین شده مراجعه کنید و هیچگاه اقدامات توصیه شده را پشت گوش نندازید، بی شک با انجام تمامی این موارد به نتیجه ای بی نظیر از پروسه رینوپلاستی خود نیز دست خواهید یافت. لازم به ذکر می باشد که عدم توجه به این توصیه ها می تواند در مواقع جراحی مشکلاتی را برای شما به وجود آورد و با توجه به عدم آگاهی کامل جراح از وضعیت شما کنترل عارضه از دسترس پزشک خارج باشد ، هر چند بروز مشکلات این چنینی بسیار نادر بوده و همواره جراح بینی اصفهان با تجربه و ماهر کنترل تمامی امور طی عمل بینی را در دست دارد.

چک لیست شما در انتخاب جراح بینی اصفهان باید شامل موارد زیر باشد !

در مواقعی که شما زیبا جویان تصمیم به جراحی بینی خود گرفته اید ، در ابتدا لازم است تا چک لیستی از بهترین جراحان بینی مد نظر خود ، بخصوص در شهر محل سکونت شما با توجه به جست و جو در شبکه های اجتماعی و اینترنت و همچنین تجربه دوستان و آشنایان و موارد دیگر تهیه کنید. در ادامه و پس از بررسی کامل و چک بهترین و مناسب ترین جراح را انتخاب کنید. مهم ترین مواردی که لازم است به آن ها توجه کافی داشته باشید و باید حتما آن ها را در چک لیست خود قرار دهید ، در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 1. مشاوره صادقانه
 2. وقت گذاشتن برای بیمار
 3. توانایی جلب اعتماد زیبا جو
 4. تجربه و سابقه کاری بالا
 5. پاسخگویی به تمامی سوالات بیماران
 6. بررسی مدارک و گواهینامه پزشکی
 7. استفاده از فناوری و ابزارهای پیشرفته و به روز
 8. داشتن یک تیم بیهوشی مجرب و اتاق عمل با تجهیزات کامل
 9. دارا بودن مجوز و تائیدیه از هیئت مدیره و سازمان نظام پزشکی
 10. بهرمندی از تکنیک های بسیار مدرن جراحی رینوپلاستی و دارا بودن گواهی نامه های تخصصی

 

جراح بینی

خصوصیات متخصص و جراح بینی در اصفهان

 • بهترین متخصص عمل زیبایی بینی دکتر مهشید خورده چی در اصفهان، سلامت فرد را اولویت کار خود قرار می دهد.
 • بهترین دکتر ، سوابق درخشان و رضایتمندانه ای در انجام رینوپلاستی در انواع بینی با مشکلات مختلف را دارد.
 • پزشک باید توانایی تجسم شکل بینی بعد از عمل را داشته و با اصول ریاضی آگاه باشد و با دانش زیبایی شناختی آشنا باشد.
 • پزشک خوب باید توانایی انجام جراحی بینی روی انواع بینی را با ایرادات مختلف داشته باشد و اسکلت و ساختار بینی را حفظ نماید و حتی در حین عمل برای جلوگیری از آسیب پذیری بافت و غضروف ضعیف بینی را تقویت کند.
 • با صبر و حوصله به انتظار و خواسته فرد از انجام عمل توجه کند و با در نظر گرفتن نوع و ساختار بینی فرد، دیدگاه کلی از نتیجه فرآیند عمل به فرد بدهد تا فرد بتواند در مورد انجام عمل بینی تصمیم گیری نماید.
 • دکتر خوب در جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی سوابق بیماری و مصرف دارویی فرد را مورد بررسی قرار خواهد داد.
 • بهترین جراح بینی اصفهان دکتر خورده چی اعتماد بیمار را با دادن دید کلی از پروسیجر عمل و نتیجه حاصل از آن جلب می کند چرا که اعتماد به جراح بیني رابطه مستقیمی با رضایتمندی از عمل بینی دارد.

جراح بینی اصفهان با تجربه در بینی های استخوانی

به طور کلی بینی هایی که دارای استخوانی قوی و غضروفی محکم می باشند و میزان چربی پوست بسیار کم و نازکی دارند استخوانی نام دارند. این افراد اغلب بر روی پل بینی استخوانی خود اصطلاحا یک قوز یا برآمدگی نیز دارند. از این رو اشخاصی که بینی استخوانی دارند با هدف برداشت قوز بینی به رینوپلاستی اقدام می کنند. با توجه به ویژگی های بینی استخوانی باید اذعان داشت که افرادی که بینی استخوانی دارند نسبت به بینی های گوشتی کاندیداهای مناسب تری می باشند. یک جراح بینی با تجربه همچون دکتر مهشید خورده چی می تواند بینی های استخوانی را به هر یک از مدل های فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی متناسب با سایر اجزای چهره افراد جراحی کند. البته این نکته بسیار حائز اهمیت است که هرگز نباید جراحی بینی استخوانی را به یک مدل عمل کرد زیرا ممکن است سبب بر هم خوردن توازن صورت افراد شده و تاثیر سوء بر جای بگذارد. با توجه به آن که اشاره کردیم ، جراحی بینی های استخوانی از گوشتی ساده تر است اما هرگز به این معنا نیست که می توان این پروسیجر را به هر جراحی سپرد. با وجود نقاط بالقوه بینی های استخوانی ، یک جراح بینی کم تجربه می تواند نتایج ناخوشایندی از جراحی برای بیمار به وجود بیاورد.

 

جراحی ترمیمی بینی و اهمیت انتخاب پزشک مناسب

افرادی که برای انتخاب جراح بینی اصفهان خوب به خوبی تحقیق نکرده اند، دچار عوارض جانبی شده و از نتیجه و فرم نهایی خود راضی نیستند، اقدام به عمل ترمیمی بینی خواهند کرد.

مشکلاتی که ممکن است به دلیل کم تجربگی جراح برای فرد به وجود آید عبارتند از:

 1. نا متقارنی در سوراخ های بینی
 2. بیش از حد کوچک شدن بینی
 3. بیش از حد سربالا شدن نوک بینی
 4. بروز مشکلات تنفسی ناشی از جراحی اولیه بینی
 5. و غیره

برای انجام عمل ثانویه بینی باید حداقل یک سال از جراحی اولیه گذشته باشد. ممکن است برای بسیاری از افراد این مدت بسیار طولانی باشد، اما در این مدت پوست ترمیم شده، و به دلیل کاهش تورم بینی ایرادات آن به طور کامل قابل تشخیص است. بنابراین برای انجام عمل ترمیمی بینی عجله نکنید چرا که ممکن است باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری شود. همچنین عمل ترمیمی نسبت به جراحی اولیه پیچیده تر است؛ از این رو هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. در نتیجه در انتخاب جراح بینی اصفهان نهایت دقت را داشته باشید تا دچار عوارض جانبی نشده و مجبور به انجام دوباره این عمل نشوید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی چیست ؟ برای دانستن آن ها با ما همراه باشید !

 • به طبع در اولین قدم به انتخاب جراح بینی اصفهان خوب و حاذق دکتر خورده چی بپردازید.
 • سپس کلینیک یا بیمارستانی که جراحی در آن انجام می شود را مورد بررسی قرار دهید.
 • در جلسه مشاوره راجع به انتظارات خود از رینوپلاستی صحبت کنید. چنانچه سابقه بیماری داشته یا از حساسیت دارویی برخوردارید ، همچنین اگر در حال مصرف داروی شیمیایی و گیاهی هستید ، پزشک خود را در جریان بگذارید.

 

جراح موظف است بیمار را در جریان اقدامات قبل از جراحی قرار دهد ؟

 1. روز قبل از عمل به اندازه کافی از مایعات استفاده کنید.
 2. از یک هفته پیش از عمل از مواد مغذی بیشتری همچون جگر میل کنید تا مقاومت بدن برای عمل بیشتر شود.
 3. از دو هفته قبل از فرآیند عمل از مصرف داروهای ضد التهاب همچون آسپرین و پروفن خودداری کنید ، چرا که احتمال بروز خون ریزی را افزایش خواهد داد.
 4. از دو هفته قبل از پروسیجر عمل استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی ممنوع می باشد. نیکوتین موجود در دخانیات از اکسیژن رسانی به خون جلوگیری کرده و الکل با گشاد کردن رگ های خونی احتمال خون ریزی را افزایش می دهند.
 5. آزمایشات تجویز شده را انجام دهید و نتیجه را در اختیار پزشک خود قرار دهید.
 6. از تمام قسمت های بینی خود عکس تهیه کنید.

مواردی که باید در انتخاب جراح بینی اصفهان خود در نظر داشته باشید !

گواهی پزشکی : یک گواهی پزشکی معتبر ، نشان دهنده دوره های آموزشی و تحصیلی جراح بوده که به منظور کسب مهارت و موفقیت های ایشان در زمینه جراحی های زیبایی می باشد.

تخصص : برخی از پزشکان دارای مهارت بسیار بالایی تنها در یک زمینه از جراحی های زیبایی می باشند ، که این موضوع سبب افزایش میزان مهارت و تجربه بالای جراح می شود و تصمیم گیری شما عزیزان را در راستای انتخاب چنین جراحی راحت می کند.

بورد تخصصی : این مورد میزان موفقیت دوره رزیدنسی و ست های ویژه پزشک جهت دریافت تخصص در حرفه ی خود می باشد.

اقدامات قبل از عمل بینی به توصیه جراح بینی اصفهان

 • روز عمل از لباس دکمه دار استفاده کنید تا پس از انجام پروسیجر به راحتی قادر به تعویض لباس خود باشید.
 • از 8 ساعت قبل از آغاز عمل زیبایی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا حین عمل معده خالی باشد. چرا که در عمل احتمال برگشت محتویات معده به داخل مجاری تنفسی وجود دارد و روند عمل را با مشکل مواجه می کند. توجه داشته باشید که قبل از این 8 ساعت هم شام سبکی میل کنید.
 • روز عمل خانم ها بدون آرایش و لاک و آقایان بدون ریش و سبیل مراجعه کنند. همچنین از به همراه داشتن زیور آلات و اشیاء فلزی خودداری کنید.
 • قبل از عمل خود استحمام کنید ؛ چرا که ممکن است تا چند روز جراح بینی خوب و ماهر در اصفهان دکتر خورده چی ، شما را از حمام کردن منع کند.
 • چند دقیقه زودتر از ساعت تعیین شده و به همراه تمام مدارک شناسایی و پزشکی خود در محل جراحی حضور داشته باشید.
 • به اتفاق یک همراه به محل جراحی مراجعه کنید.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی به توصیه جراح بینی اصفهان دکتر خورده چی

یکی از موارد مهم که از جانب جراح بینی توصیه می شود ، مراقبت های بعد از جراحی بینی بوده که در ادامه به ان اشاره خواهیم کرد :

 1. برای کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی ، می توانید در 48 ساعت بعد از عمل ، از کمپرس سرد در نواحی اطراف چشم استفاده کنید.
 2. بعد از جراحی تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد ، برای جلوگیری از خیس شدن آن ، نمی توانید استحمام کنید. البته می توانید موهای خود را به سبک شستشو در آرایشگاه ها بشویید.
 3. معمولا یک هفته پس از عمل بینی ، باید برای برداشتن گچ روی بینی ، به مطب پزشک تان مراجعه کنید. برای کمک به بهتر جدا شدن گچ ، قبل از رفتن به مطب استحمام نمایید.
 4. به میزان کافی استراحت کنید. در هنگام استراحت از چند بالش ، برای بالاتر قرار گرفتن سر نسبت به بدن استفاده کرده و به صورت طاقباز ، یا به پشت بخوابید.
 5. از جویدن غذاهای سفت پرهیز کرده و از غذاهای نرم و آبکی ، استفاده کنید.
 6. برای جلوگیری از بروز یبوست ، بعد از جراحی زیبایی بینی مواد غذایی سرشار از فیبر را در برنامه غذایی تان بگنجانید.
 7. برای جلوگیری از بروز تورم و التهاب ، از غذاهای پر ادویه استفاده نکنید و میزان مصرف نمک ، را کاهش دهید.
 8. برای جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی ، فین نکنید و با دهان باز عطسه و سرفه کنید.
 9. از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب ، پرهیز کنید و در موارد ضروری از کرم های ضد آفتاب با فاکتور حفاظتی مناسب ، استفاده کنید.
 10. سعی کنید روزانه پیاده روی سبک داشته باشید. اما از انجام ورزش و فعالیت های سنگین اجتناب کنید.
 11. قرار گرفتن در معرض گرما ، میزان تورم بینی را افزایش می دهد بنابراین از حمام کردن با آب داغ و سونا اجتناب کنید.
 12. برای کمک به کاهش تورم بینی و فرم دهی به بینی ، بعد از برداشتن گچ لازم است ، تا زمانی که بهترین جراح بینی اصفهان دکتر مهشید خورده چی صلاح می داند ، از چسب مخصوص بینی استفاده کنید.

آیا نظر جراح بینی در رابطه با فرم بینی زیبا جویان از اهمیت بالایی برخوردار است ؟

جالب است بدانید که پروسه رینوپلاستی تنها با بکارگیری از دو تکنیک باز و بسته انجام می شود. در واقع تمامی افراد کاندیدای مناسبی برای هر دو تکنیک نخواهند بود که این مورد تنها از جانب جراح بینی اصفهان تشخیص داده می شود. در واقع یک جراح بینی ماهر و با تجربه بالا ، بعد از انجام بررسی های لازم می داند که کدام بینی با کدام ویژگی ها برای جراحی بینی به روش باز مناسب است یا بسته. جالب است بدانید که اغلب افراد تحت پروسه رینوپلاستی باز قرار می گیرند ، زیرا طی این تکنیک پوست بینی کاملا بالا کشیده شده و جراح دسترسی بیشتری به ساختار استخوانی پیدا می کند. در عمل بینی به روش باز در صورت وجود عارضه تنفسی ، جراح اقداماتی جهت بهبود و رفع آن ایجاد می کند ، که در انتها به مسائل زیبایی و فرم بینی می پردازد. با وجود ایجاد یک برش کوچک در پروسه رینوپلاستی بسته تنها در مواردی که بینی افراد نیازمند تغییرات بسیار زیاد نباشد جراح از این تکنیک بکار میگیرد. در نتیجه انتخاب نوع جراحی توسط پزشک بسیار حائز اهمیت می باشد ، زیرا عدم دقت کافی می تواند مانع از دست یابی زیبا جویان به فرم بینی مد نظرشان شود ، که این موضوع ریسک نیاز به جراحی بینی ترمیمی را در افراد بالا می برد و آن ها نیز ناچار به انجام جراحی بینی ترمیمی بعد از رینوپلاستی اولیه خواهند بود. نگران نباشید پزشک خوب و یک متخصص گوش و حلق و بینی با توجه به تجربه بالایی که دارد بی شک بهترین پروسه درمانی را برای شما عزیزان در نظر میگیرد ، در نتیجه با خیالی آسوده تحت جراحی بینی قرار بگیرید و به پزشک خود اعتماد کنید.

 

هزینه جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی اصفهان

افراد زیادی به دنبال عمل زیبایی بینی با قیمت مناسب هستند، به طور کلی هزینه عمل بینی کاملا فردی و مختص به همان شخص می باشد نوع و ساختار بینی افراد با هم متفاوت است، همچنین میزان ایراد بینی و انتظار فرد از جراحی های زیبایی بینی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. نتیجه جراحی زیبایی بینی به تجربه پزشک و کیفیت کار ایشان بستگی خواهد داشت که این ها فاکتورهایی برای افزایش یا کاهش هزینه عمل زیبایی بینی دخیل می باشد. ویژگی و خصوصیات بینی و چهره افراد با هم متفاوت است و این موضوع در جلسه مشاوره حضوری با پزشک مورد بررسی قرار می گیرد و برای اینکه فرم بینی زیبا شود باید با سایر اجزای چهره هماهنگی داشته باشد. جراح بینی اصفهان دکتر خورده چی با در نظر گرفتن موارد فوق و اینکه انتظار فرد از انجام این پروسه چیست قیمت جراحی بینی در اصفهان را حدودی تخمین می زند و فرد اعلام خواهد نمود.

هزینه های جانبی رینوپلاستی با جراح بینی اصفهان شامل چه مواردی می شود ؟

 • دستمزد پزشک
 • دستمزد متخصص بیهوشی
 • هزینه بیمارستان و تکنسین ها
 • داروهای استفاده شده
 • محل زندگی  و میزان پیچیدگی عمل
اشتراک در
اطلاع دهید
2 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات
عباسی
4 سال ها گذشته

خانم دکتر من سال پیش بینیمو پیش شما عمل کردم واقعا راضیم خدا خیرتون بده.

زهرا مرادی
4 سال ها گذشته

سایتتون عالیه، خسته نباشد.