بهترین جراح بینی اصفهان
جراحی بینی در اصفهان
دکتر مهشید خورده چی

031

اصفهان

031

اصفهان

031

37790403

اصفهان

031

37790402

اصفهان

گوشت اضافه بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی در اصفهان به عنوان یکی از محبوب‌ ترین روش ‌های زیبایی بوده که اغلب با امید به بهبود ظاهر و شکل ظاهری این عضو انجام می ‌شود. اما گاهی اوقات ، پس از جراحی ، مشکلاتی نظیر ایجاد زائده یا گوشت اضافه در ناحیه بینی ممکن است به وجود آید. این مسئله ، اگرچه نادر است ، اما می‌ تواند برای برخی افراد موجب نگرانی شود و نیازمند اقدامات پیشگیری و درمانی خاص باشند. در این مقاله ، به بررسی علل ایجاد گوشت اضافه بعد از جراحی بینی پرداخته ایم.

 

گوشت اضافه بعد از جراحی بینی - دکتر مهشید خورده چی

 

علت بروز گوشت اضافه بعد از عمل بینی چیست؟

واکنش بدن به پروسه جراحی و بخیه‌ ها: بدن برخی افراد به طور طبیعی به جراحی و بخیه‌ ها واکنش نشان می‌ دهد. تولید بیش از حد کلاژن در محل زخم ها نیز می‌ تواند منجر به ایجاد زائده‌ های پوستی یا اسکار های هایپرتروفیک شود.

عفونت: عدم رعایت نکات بهداشتی پس از جراحی زیبایی بینی و بروز عفونت در ناحیه جراحی می‌ تواند منجر به التهاب و تولید بافت اضافه در محل زخم شود و گوشت اضافه بعد از جراحی بینی را به وجود آورد.

ژنتیک: برخی افراد به طور ژنتیکی مستعد تشکیل گوشت اضافه هستند. این افراد معمولاً در سایر زخم‌ های خود نیز دچار زائده‌ های پوستی می‌ شوند.

روش و تکنیک جراحی بینی: تکنیک جراح بینی خوب در اصفهان دکتر مهشید خورده چی و نحوه انجام جراحی نیز می‌ تواند بر روند بهبودی و عوامل دیگر تاثیر بگذارد. جراحی‌ های دقیق‌ تر و با مهارت بالاتر، احتمال تشکیل گوشت اضافه بعد از جراحی بینی را کاهش می ‌دهند.

وارد کردن فشار به ناحیه جراحی شدهک حرکت بیش از حد و یا فشار بر ناحیه جراحی شده می‌ تواند به تحریک تولید کلاژن اضافی و ایجاد زائده‌ های پوستی منجر شود.

چگونه از ایجاد زائده‌ های پوستی پس از رینوپلاستی جلوگیری کنیم؟

این زائده‌ ها ممکن است ظاهر بینی را تغییر داده و نارضایتی بیمار را به همراه داشته باشند. در ادامه راهکارهایی برای جلوگیری از تشکیل زائده‌ های پوستی پس از رینوپلاستی را بررسی می‌ کنیم.

انتخاب جراح ماهر و با تجربه

انتخاب جراح ماهر و با تجربه در اصفهان اولین و مهم‌ ترین گام برای کاهش احتمال ایجاد زائده‌ های پوستی است. جراحان با تجربه تکنیک‌ های دقیقی را به کار می ‌گیرند که باعث کاهش تحریک بافت‌ ها و در نتیجه کاهش احتمال تشکیل گوشت اضافه بعد از جراحی بینی می ‌شود.

رعایت دستورات پس از جراحی بینی

رعایت دقیق دستورات پزشک پس از جراحی بسیار مهم است. این دستورات ممکن است شامل موارد زیر باشند تا از بروز گوشت اضافه بعد از جراحی بینی جلوگیری کند.

  • مصرف آنتی‌بیوتیک‌ ها: جلوگیری از عفونت با مصرف آنتی ‌بیوتیک‌ های تجویز شده توسط پزشک
  • مراقبت از زخم‌ ها: تمیز نگه داشتن ناحیه جراحی شده و جلوگیری از تماس آن با عوامل عفونت ‌زا
  • پماد ها و کرم‌ های تجویز شده: برخی از این محصولات می ‌توانند به کاهش التهاب و تشکیل زائده‌ های پوستی کمک کنند

پرهیز از فعالیت‌ های سنگین و ورزش

فعالیت‌ های سنگین و ورزش ‌های شدید می ‌توانند باعث افزایش فشار خون و تورم در ناحیه بینی شوند. این موارد می ‌توانند به تحریک بافت ‌ها و تشکیل زائده‌ های پوستی منجر شوند. بنابراین ، تا زمان بهبودی کامل باید از این فعالیت‌ ها پرهیز کنید.

استفاده از ژل‌ها و کرم‌ های سیلیکونی

ژل‌ها و کرم‌ های سیلیکونی می ‌توانند به بهبود روند بهبودی و کاهش احتمال تشکیل زائده ‌های پوستی کمک کنند. این محصولات معمولاً به صورت روزانه و به مدت چند ماه پس از جراحی استفاده می‌ شوند.

چگونگی درمان زائده های گوشتی بعد از عمل بینی

تزریق کورتیکو استروئید ها

این روش یکی از موثرترین روش‌ ها برای کاهش اندازه و ضخامت زائده‌ های پوستی است. تزریق کورتون معمولاً به صورت دوره‌ ای انجام می‌ شود و نتایج آن ممکن است پس از چند هفته مشاهده شود.

لیزر درمانی

لیزر می ‌تواند به کاهش زائده‌ های پوستی و بهبود ظاهر آن‌ ها کمک کند. این روش معمولاً بدون درد است و نیاز به چندین جلسه درمان دارد.

بهترین روش درمانی برای شما عزیزانی که دچار عارضه گوشت اضافه بعد از جراحی بینی شده اید از جانب بهترین دکتر عمل بینی در اصفهان دکتر مهشید خورده چی توصیه خواهد شد تا در زمانی کوتاه به نتایج عالی دست پیدا کنید ، در نتیجه در صورت مواجه با آن حتما در اولین فرصت ممکن به پزشک خود مراجعه کنید و شرایط خود را به طور کامل به ایشان توضیح دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکتر خورده چی