متخصص جراحی زیبایی
دکتر مهشید خورده چی

031

اصفهان

031

اصفهان

جراحی بینی در اصفهان

امروزه افراد زیادی در جامعه برای درمان یا زیبایی اقدام به جراحی بینی در اصفهان می کنند. در این میان می توان گفت ، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در جهان است. در این مطلب دکتر مهشید خورده چی ، بهترین جراح بینی در اصفهان ، اطلاعاتی از پروسه عمل بینی به خوانندگان این مطلب و مراجعه کننده گان خود ارائه می دهد. از این رو اگر شما نیز متقاضی روند زیبایی بینی یا عمل درمانی در بینی خود هستید ، پیشنهاد می دهیم برای اطلاعات بیشتر در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

جراحی بینی

هدف از رینوپلاستی در اصفهان چیست ؟

جراحی بینی در اصفهان ، با هدف درمانی یا ایجاد زیبایی انجام می شود. عمل در بینی با هدف رفع مشکلاتی همچون موارد زیر است :

 • انحراف بینی
 • شکستگی بینی
 • پولیپ بینی

در تغییر فرم زیبایی بینی ، هدف رفع ایرادات ظاهری بینی نظیر موارد زیر است:

 • کجی بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • بزرگی نوک بینی
 • قوز روی بینی
 • عدم تناسب بینی با صورت

نکات مهم در انتخاب بهترین جراح بینی اصفهان دکتر خورده چی

افرادی که قصدجراحی بینی در اصفهان دارند بهتر است در انتخاب دکتر خوب عمل بینی اصفهان بسیار دقت کنند، چرا که اگر متخصص عمل در بینی به درستی انتخاب نشود و فرد از نتیجه رینوپلاستی رضایت نداشته باشد تا یک سال باید صبر کند و پس از بهبودی زخم های ناشی از جراحی اول برای جراحی بينی ترمیمی اقدام کند.

 1. جراح بینی باید باتجربه بوده و توانایی تغییر فرم بینی بر روی انواع بینی را داشته باشد.
 2. بهترین جراح بینی اصفهان باید سلامت بیمار را اولویت کاری خود قرار دهد.
 3. توانایی تجسم کردن بینی بعد از انجام پروسه عمل را داشته باشد تا بتواند بیمار را به خوبی راهنمایی کند.
 4. متخصص بینی باید صبور باشد و یک دید کلی از عمل رینوپلاستی در اختیار بیمار قرار دهد.

رینوپلاستی به چه افرادی توصیه می شود ؟

همانطور که در پاراگراف بهترین کاندید جراحی بینی در اصفهان مشاهده فرمودید ، میدانید که چه افرادی می توانند بهترین نتیجه را از پروسه به دست بیاورند. به طور کلی باید دانست که روند فوق چه ایراداتی را بهبود می بخشد. در نتیجه موارد به شرح زیر است :

 • اصلاح فرم بینی
 • برطرف کردن افتادگی نوک بینی
 • بهبود حالت کجی بینی
 • جمع کردن پره های بینی
 • برطرف کردن قوز روی بینی
 • درمان انحراف بینی
 • درمان و بهبود عارضه های ساختاری در بینی

 

جراحی بینی

انواع جراحی بینی در اصفهان

 • عمل بینی استخوانی

عمل در بینی استخوانی غالبا به منظور برداشتن قوز روی پل بینی انجام می شود و جزو ایده آل ترین نوع بینی برای جراحي بینی هستند چون با داشتن خصوصیاتی که ذکر شد امکان مانور بیشتری روی غضروف بینی وجود دارد و غالبا نتایج مطلوب و مورد رضایتی را حاصل می نماید. جراحی بینی استخوانی بر روی بینی هایی که دارای پوست نازک و استخوان و غضروف محکم است انجام می شود، افرادی که دارای این نوع بینی هستند می توانند جراحي بینی فانتزی یا عروسکی ، جراحي بینی طبیعی یا جراحي بینی شبیه به یک عکس انجام دهند.

 • عمل بینی گوشتی

تغییر فرم زیبایی بینی گوشتی جزو پیچیده ترین نوع جراحی های بینی می باشد و نتیجه عمل در بینی گوشتی بینی طبیعی خواهد بود و تورم این نوع بینی نسبت به بینی های استخوانی به دلیل میزان ضخامت پوستی که دارند بیشتر است و بعد از یکسال که تورم بینی فروکش کرد می توان نتیجه نهایی را مشاهده نمود. جراحی بینی گوشتی بر روی بینی هایی که دارای پوست ضخیم و استخوان و غضروف ضعیف است انجام می شود، معمولا جراحان بینی به افرادی که دارای این نوع بینی هستند جراحی بينی طبیعی را پیشنهاد می کنند. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بهتر است نسبت به نتیجه تغییر فرم زیبایی در بینی دید واقع بینانه ای داشته باشند.

 • عمل زیبایی نیمه فانتزی

بینی های نیمه فانتزی یکی از پرطرفدار ترین انواع تغییر فرم در خانم ها می باشد. عمل بینی نیمه فانتزی حالتی بین بینی های طبیعی و بینی فانتزی را دارد و مناسب افرادیست که نه خواهان طبیعی بودن بینی هستند و نه علاقمند به داشتن بینی سربالا و قوس دار می باشند.

 • جراحی بینی طبیعی

نوعی عمل در بینی است که ایرادات بینی را برطرف می کند و تغییرات چندان چشمگیری روی بینی اعمال نمی شود و مناسب افرادی است که انتظار بینی طبیعی عمل شده دارند. تفاوتی که با سایر جراحی های بینی با عمل بینی طبیعی ، دارد این است که پشت بینی حالت صاف دارد یا به مقدار بسیار کمی قوس دیده می شود.

 • عمل زیبایی بینی فانتزی

در عمل زیبایی زیبایی بینی فانتزی بینی کوچک و سربالا می شود و پل بینی دارای قوس بیشتری خواهد بود. افرادی که دارای ساختار مستحکمی از بینی هستند و اجزای صورت کوچکی دارند نتیجه مطلوبی را از جراحی بینی فانتزی ، کسب خواهند نمود.

 • عمل زیبایی کج

عمل زیبایی بینی کج با هدف برطرف کردن ایرادات ظاهر بینی از قبیل کجی بینی انجام می شود و اختلالی در عملکرد بینی به وجود نخواهد آورد. بینی بر اساس نوع پوست و ساختمان بینی به دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم می شود.

 • عمل ترمیمی

بسیاری از افراد به دلیل عدم انتخاب پزشک متبحر و با تجربه، پس از رینوپلاستی اولیه دچار عوارض جانبی چون مشکلات تنفسی، بیش از حد سربالا بودن و عدم تقارن بینی می شوند یا از فرم نهایی دماغ خود احساس رضایت ندارند. بنابراین اقدام به جراحی بینی ترمیمی می کنند. برای انجام جعمل ترمیمی بینی ، باید حداقل یکسال از رینوپلاستی اولیه گذشته باشد. همچنین این پروسه از عمل بینی در اصفهان ، پیچیده تر از عمل زیبایی اولیه است ؛ بنابراین هزینه بیشتری را نیز به خود اختصاص می دهد.

جراحی بینی 3

انواع روش جراحی بینی در اصفهان با دکتر خورده چی

جراحی رینوپلاستی به دو تکنیک جراحی بينی باز و جراحی بينی بسته انجام می شود.

عمل بینی به روش باز: در این روش تغییر فرم بینی یک برش کوچک برای جدا کردن پوست از استخوان و اعمال تغییرات بر روی کلوملا ایجاد می شود. امروزه از این روش به دلیل ویژگی های خوبی که دارد، جراحان زیادی استفاده می کنند، در این روش احتمال بروز غیر قرینگی بسیار نادر است و برای جراحی های پیچیده و دشوار جراح دید بهتری دارد.

عمل بینی به روش بسته : در این روش عمل زیبایی هیچ گونه برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند. از این روش عمل در گذشته استفاده می شد، اما به دلیل اینکه دسترسی به نوک بینی در این روش دشوار است و جراح دید کمتری دارد به مرور کنار گذاشته شد.

تفاوت تکنیک باز و بسته در انجام جراحی بینی در اصفهان

در روش بسته ، کل پروسه با ایجاد برش در درون سوراخ های بینی صورت می گیرد و هیچگونه برشی بر روی پوست بینی واقع نمی شود. اما در متد باز ، کلوملا باز می شود که به جراح وسعت دید بیشتری بدهد. از لحاظ تفاوت در نوع برش ، باید بدانید که در روند باز برشی کوچکی بین سوراخ های بینی به وجود می آید که بتوان کلوملا را بلند کرد و باقی برش ها در درون بینی صورت می گیرد اما در تکنیک بسته تمامی برش ها درون دماغ ایجاد می شود.این دو روش به نسبت هم از مزایا و معایب بسیاری برخورد دار است. مزایا متد بسته عبارتند از ، هیچگونه بخیه و جای زخمی برجای نخواهد ماند. تایم جراحی کمتری مورد نیاز است. روند بهبود نیز به همین روال مورد تاثیر قرار می گیرد و درمان سریع تر پیش می رود. اما در روش باز ، دقت جراح با استفاده از این پروسه بسیار بالا است و می توان به جزئیات بیشتری در حین جراحی پرداخت. در این متد امکان قرار گیری ایمن غضروف وجود دارد.

نحوه شست و شو بینی بعد از رینوپلاستی چگونه است ؟

هر گونه عوارض جانبی که بعد از جراحی زیبایی بینی با ان مواجه می شوید یک امر کاملا طبیعی و شایع می باشد. در واقع  بهتر است بدانید که در پروسه زیبایی رینوپلاستی نیز این موارد کاملا طبیعی بوده و تمامی افراد نیز با ان رو به رو خواهند شد ، که می تواند با خونریزی ، آبریزش بینی و گرفتگی حفره های بینی و غیره نیز همراه باشد. با وجود چنین عوارضی قطعا تنفس آسان برای زیبا جویان امکان پذیر نبوده ، که همراه با عدم تنفس و خشکی گلو و لب ها رو به رو خواهند شد. در صورتی که شما زیبا جویان عزیز با این موارد رو به رو شدید ، توصیه می شود با شست و شوی حفره بینی و پاکسازی آن ها در بهبود تنفس خود اقدامی موثر نیز انجام دهید.

برای شست و شوی بینی می توانید از محلول سالین استفاده کنید ، که نوعی ضد عفونی کننده و پاکسازی کننده مجاری تنفسی می باشد ، که در دوره نقاهت و بعد از برداشت تامپون زیبا جو می تواند با استفاده از آن یا محلول آب نمک به آرامی و با دقت بسیار بالایی نواحی داخلی بینی خود را پاکسازی کند.  البته تمامی مراحل شست و شوی بنی از جانب جراح توصیه شده و آموز داده می شود و از دیگر ویژگی های محلول سالین بعد از جراحی بینی مرطوب نگه داشتن و شست و شو آسان می باشد. برای استفاده از این محلول لازم است تا از یک سرنگ بکار بگیرید ، آن را به گونه ای از داخل یکی از حفره ها بریزید که از درون حرفه دیگر بینی خارج شود و تمامی لخته های خون نیز از داخل حفره های بینی خارج شود که بر بهبود تنفس افراد بسیار کمک خواهد کرد.

کورتون و تاثیرات آن بعد از جراحی بینی

تورم و التهاب نوعی پاسخ به تغییرات اعمال شده بعد از انجام هر گونه اقدام همانند جراحی می باشد. در نتیجه بعد از جراحی زیبایی بینی نیز شما عزیزان با این عارضه های جانبی مواجه خواهید شد. جالب است بدانید که نقش این ماده در بدن مهار التهاب بافت های مختلف بوده که سبب تسکین تورم نیز خواهد شد. اما تزریق کورتون به بینی ، بکار گیری از نوعی دارو سنتزی بوده که در حوزه پزشکی کاربرد بسیار زیادی دارد. در واقع با تزریق این ماده سبب تولید ماده شیمیایی شده ، که در کاهش التهاب بدن افراد نقش خواهد داشت. لازم به ذکر است که با وجود تاثیرات بی نظیر کورتون ، تزریق آن باید از جانب پزشک توصیه شود و از دوز های مشخصی از آن بکار گرفته شود ، زیرا مصرف دوز های بالایی از آن می تواند ، سبب ضعف در سیستم ایمنی بدن افراد شود. پروسه رینوپلاستی با اعمال برخی فعالیت های پیچیده آغاز خواهد شد ، در واقع در ابتدا پوست بینی برش داده شده و به طور کامل از ساختار استخوانی جدا می شود ، تا پزشک دسترسی کامل و لازم را طی این پروسه زیبایی داشته باشد . سپس جراح به منظور اعمال تغییرات ظاهری و همچنین قرار دادن استخوان بینی در محل مناسب ، استخوان بینی را شکسته و تراش خواهد داد ، انجام تمامی این تغییرات طی رینوپلاستی تورم و التهابات بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت ، که تنها تزریق کورتون می تواند به بهبود آن ها در موارد حاد کمک کند.

? فیلم جراحی بینی

تفاوت جراحی بینی در خانم ها و آقایان

به طور کلی استاندارد های فرم بینی در خانم ها و آقایان با هم یکی نیست. از نظر سلیقه ای آقایان تنها خواستار برطرف کردن ایرادات بینی خود هستند و علاقمند به داشتن بینی های طبیعی می باشند اما اغلب خانم ها خواستار بینی های کوچک و فانتزی هستند و اقدام به عمل فانتزی بینی یا نیمه فانتزی می کنند. پل بینی آقایان نسبت به خانم ها برجسته تر و بلند تر می باشد و عرض بینی آنها پهن تر از خانم هاست. طبیعتا بهترین جراح بینی در اصفهان دکتر خورده چی با در نظر گرفتن استاندارد ها و معیار های زیبایی، اقدام به عمل زیبایی بینی در مردان یا زنان می نماید.

چگونگی فرایند جراحی زیبایی بینی با دکتر مهشید خورده چی

بیهوشی و آغاز جراحی: پروسه جراحی بینی در اصفهان تنها با استفاده از ماده بیهوشی عمومی انجام می شود ، تا بیمار هیچ گونه دردی را احساس نکند و جراح با تمرکز کافی فرایند جراحی را به پایان برساند. لازم به ذکر است که ماده بی حسی در این پروسه زیبایی هرگز کاربردی نداشته و جراحان تنها از ماده بیهوشی استفاده خواهند کرد.

برش بینی: انتخاب یکی از انواع تکنیک های جراحی به نوع بینی زیبا جو و فاکتور های متعدد  دیگری بستگی دارد ، برای مثال در صورت نیاز به اعمال تغییرات بسیار جراح از تکنیک باز استفاده می کند ، در صورتی که بینی به تغییرات بسیار نیاز نداشته باشد ، پروسه جراحی تنها با روش بسته انجام خواهد شد. در جلسات مشاوره و انجام بررسی های لازم از جانب جراح بینی خوب در اصفهان دکتر خورده چی ، بهترین نوع آن به نسب بینی زیبا جویان انتخاب شده و فرایند جراحی اغاز می شود.

تغییر ظاهر کلی بینی: در این قسمت از جراحی ، پزشک تمامی نواقص و اختلالات موجود ، از جمله اختلالات تنفسی بینی را بر طرف کرده و بهبود می بخشد. پس از ان در مواقع نیاز به پیوند غضروف ، عمل پیوند را با برداشت مقدار مورد نیازی از غضروف های ، گوش و یا دنده ها برداشته و در محل مورد نیاز جای گذاری می کند. صاف کردن تیغه بینی ، شکل دادن و قوس لازم به بینی ، کوچک کردن ، ایجاد تناسب بین بینی و دیگر اجزا صورت و غیره توسط پزشک در این مرحله نیز انجام خواهد شد.

بخیه و پانسمان بینی: پس از انجام جراحی بینی در اصفهان و اعمال موارد لازم برروی بینی بیمار ، ابتدا پوستی را که با برش ناحیه کلوملا بالا کشیده شده بود ، به حالت قبل بر گردانده و سپس پزشک نواحی برش خورده را استفاده از بخیه های غیر جذبی و جذبی می بندد. نوع بخیه های مورد استفاده در این پروسه زیبایی به نوع تکنیک جراحی بستگی دارد.

خط کانتور در عمل بینی چیست ؟

کانتورینگ لاین بینی که به عنوان کانتورینگ خط بینی شناخته می شود ، یکی از فرایند هایی است که طی عمل بینی با هدف شکل دهی و اصلاح پروفایل بینی و ایجاد اصلاحات مورد نیاز در اندازه بینی انجام می شود. بسیاری از پزشکان از این پروسه در جراحی بینی ترمیمی نیز بکار می گیرند. زیرا در این مواقع هدف از جراحی بازیابی شکل مناسب و از دست رفته می باشد.

اسپلینت و کاربردهای آن بعد از جراحی بینی

پروسه رینوپلاستی با انجام برخی اقدامات لازم بلافاصله بعد از عمل بینی همراه است ، که دارای نتیجه ای بی نظیر می باشد. در واقع بعد از پایان جراحی بینی و اعمال تغییرات بر روی ساختار استخوانی ، پزشک به منظور حفظ ساختار و فرم جدیدی بینی افراد ، از اسپلینت ها نیز استفاده خواهد کرد. توجه داشته باشید که لازم است طی دوره نقاهت افراد از بینی خود بسیار حفاظت کنند ، اما بکارگیری از اسپلینت ها در این دوره مراقبتی کمک بسیار زیادی به افراد خواهد کرد که در بروز هر گونه تغییر در ساختار بینی خودداری می کند. در واقع این ابزار با جلوگیری از تشکیل هماتوم ، فاصله میان پوست و استخوان را نیز حفظ می کند. همچنین در گشاد نگه داشتن بینی جهت تنفس راحت و بدون هیچ گونه انسداد در حفره های بینی موثر بوده و می تواند در جلوگیری از خونریزی بینی نقش مهمی نیز داشته باشد. در صورت بکارگیری جراح بینی از این ابزار محافظتی ، لازم است در نگه داری از آن کوشا باشید و تا زمان تعیین شده از جانب پزشک هرگز از آن ها را خارج نکنید. توجه داشته باشید که برداشت اسپلینت ها باید از جانب پزشک انجام شود و هر گونه اقدام خود سرانه می تواند عواقبی را در پی داشته باشد. حفاظت از گچ بینی نیز همراه با اسپلینت ها از اهمیت بالایی بر خوردار است در نتیجه بهتر است از انجام هر گونه اقدام که می تواند سبب اسیب دیدگی آن ها شود خودداری کنید.

 

کاندیدای جراحی بینی در اصفهان

عموما تمامی افرادی که از ساختار بینی خود راضی نیستند ، می توانند رینوپلاستی انجام دهند. اما در این میان نیز افرادی هستند که امکان انجام این عمل را ندارند یا آن که نیازمند محدود کردن خواسته خود از عمل دماغ می باشند. در ادامه با کاندیدای مناسب جراحی بینی در اصفهان آشنا شوید:

 • دختر خانم هایی که بیش از 16 سال سن دارند و آقا پسرهایی که سن 18 سالگی خود را گذرانده اند.
 • خانم ها و آقایانی که بیش از 40 سال سن دارند ، می توانند فرآیند تغییر فرم بینی خود را انجام دهند اما به دلیل از دست دادن حجم زیادی از کلاژن و شل شدگی پوست ، لازم است انتظارات خود را از نتیجه عمل کاهش دهند.
 • افرادی که بینی استخوانی با طول زیاد و پهنای کم دارند ، بهترین کاندیدای عمل زیبایی در بینی هستند.
 • افرادی که بینی گوشتی با طول کم و پهنای زیاد دارند ؛ متقاضی جراحی زیبایی بینی با فرم طبیعی هستند.

درصد مرگ در جراحی بینی

بسیاری از متقاضیان رینوپلاستی بابت عوارض آن نگرانی و استرس زیادی دارند. به گونه ای که بعضی از آن ها درباره مرگ حین جراحی زیبایی بینی سوالاتی می پرسند. در جواب چنین عزیزانی لازم می بینیم که بگوییم ، عمل زیبایی بینی برای ایجاد زیبایی توام با سلامتی در افراد انجام می شود و جز این هدف هیچ مشکل دیگری ایجاد نمی شود. البته امکان فوت حین عمل به دلیل داروهای بیهوشی یا غیره وجود دارد ؛ اما درصد اتفاق افتادن چنین حادثه ای درست مانند درصد تصادف ماشین است. حال از خود بپرسید چند بار سوار ماشین شده اید و چند بار سانحه ای رخ داده است؟ اگر هنوز به اندازه کافی به روند این عمل اطمینان نیافته اید ، پیشنهاد می دهیم بهترین جراح بینی در اصفهان ممکن را انتخاب کنید و طی جلسه مشاوره ای تمامی سوالات خود را از وی جویا شوید.

اقدامات قبل از جراحی بینی در اصفهان

 • اطلاع رسانی به پزشک از هرگونه حساسیت داروئی و خوراکی
 • سوابق بیماری های خود را به بهترین جراح بینی اصفهان اطلاع دهید.
 • قبل از روز تعیین شده برای رینوپلاستی دوش بگیرید
 • در روز مقرر حتما لباس هایی با یقه گشاد و یا دکمه دار بر تن کنید.
 • یکی از اطرافیان خود را به عنوان همراه با خود در روز جراحی بینی داشته باشید.
 • مصرف داروهای انعقادی خون را حدود 2 هفته قبل از پروسه کنار بگذارید.
 • اگر به علت بیماری ، داروی خاصی را مصرف می کنید بهتر است به پزشک بگویید.
 • بیمار دو هفته قبل از فرآیند تغییر فرم بینی از مصرف سیگار و قلیان و الکل خودداری کند.
 • بیمار دو هفته قبل از انجام پروسیجر عمل از مصرف داروهایی همچون وارفامین و آسپرین بپرهیزد.
 • بیمار از 8 ساعت قبل از عمل در بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کند و ناشتا برای عمل رینوپلاستی مراجعه کند.
 • انجام دقیق و کامل آزمایشات خواسته شده توسط دکتر خوب عمل بینی جهت چکاپ فرد متقاضی.
 • آقایان پیش از مراجعه برای انجام پروسیجر جراحی حتماً ریش و سبیل خود را بتراشند و بانوان بدون آرایش صورت مراجعه کنند.
 • ابتدایی ترین اقدام قبل از روند فوق انتخاب جراح بینی خوب است که نتیجه کار را طبق خواسته فرد و با در نظر گرفتن سلامتی بیمار به وجود بیاورد.

تیپ پلاستی چیست ؟

یکی از انواع روش های جراحی زیبایی در افراد ، تیپ پلاستی نام دارد. در واقع ممکن است بینی برخی از شما عزیزان دارای نوک افتاده یا بسیار پهن باشد ، اما ساختار کلی بینی در موقعیتی مناسب قرار داشته باشد. طی این فرایند جراحی تمرکز جراح بر روی نوک بینی خواهد بود ، در اغلب افراد با بینی های گوشتی کاندیدای اصلی این تکنیک به شمار می روند ، زیرا فرم بینی آن ها افتاده است.

 

نحوه چسب زدن بینی در دوره نقاهت

در ابتدا بهتر است بدانید که ممکن است جراح بینی به شما توصیه کند تا از ابزار هایی همچون چسب بینی در مراقبت های بعد از جراحی بینی در اصفهان نیز استفاده کنید ، این ابزار تورم پوست را کاهش داده و ساختار جدید بینی را در محل مناسب خود نگه می دارد. در ادامه با چگونگی استفاده از چسب نیز آشنا خواهید شد.

 1. در ابتدا بینی و صورت خود را به خوبی بشویید ، بدون ان که فشاری به ساختار بینی وارد شود.
 2. بهترین چسب موجود را تهیه نمایید.
 3. یک چسب به طول 8 الی 10 سانتی متر به صورت u شکل بر روی پره های بینی خود بزنید.
 4. چسب های افقی با طول 3 سانتی متر را بر روی نوک بینی خود قرار دهید.
 5. چسب های افقی باید هر کدام نصف چسب های قبلی را بپوشاند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • برای کاهش تورم کبودی بعد ازتغییرات تهاجمی ، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد ندارند میل کنید و از خوردن غذاهای سفت مانند سیب ، ذرت و غیره خودداری نمایید.
 • برای برداشتن اسپلینت بینی حتما به پزشک مراجعه کنید و زدن چسب را تا مدتی به بهترین جراح بینی اصفهان بسپارید.
 • بعد از انجام رینوپلاستی از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی وجود دارد بپرهیزید.
 • تا زمانی که اسپلینت به روی بینی قرار دارد، مراقب باشید که مرطوب و خیس نشود.
 • به مدت دو هفته بعد از انجام جراحی بینی در اصفهان ، از استعمال دخانیات و مصرف هرگونه مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • حداقل تا دو ماه بعد از جراحی از عینک زدن خودداری نمایید و در صورت لزوم از لنز استفاده کنید.
 • به هنگام دراز کشیدن از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری نمایید و طاقباز بخوابید.
 • زمان استراحت سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید.
 • از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین و همچنین انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
 • به هنگام عطسه و سرفه دهان خود را باز کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
 • از فین شدید خودداری نمایید.
 • از دستکاری کردن بینی پرهیز کنید و برای پاک کردن بینی از دستمال نرم استفاده کنید.
 • رژیم غذایی خود را با مصرف ملایعات آغاز کنید و مصرف ادویه تند و نمک را به حداقل برسانید.
 • در روز های ابتدایی بعد از جراحی از خندیدن و حرف زدن بیش از حد خوددای کنید.
 • تا مدتی از رفتن به استخر و شیرجه زدن خودداری نمایید.
 • با مسواک نرم دندان هایتان را بشورید.

آیا پروسه بیهوشی طی جراحی زیبایی بینی نگران کننده است ؟

بروز خطرات بسیار زیاد طی جراحی بینی با وجود بیهوشی ها یک امر شایع و کاملا طبیعی است ، اما احتمال آسیب دیدن افراد با این موارد بسیار پایین و حتی نزدیک به صفر خواهد بود. در واقع احتمال فوت افراد بر اثر بکارگیری بیش از حد و غیر اصولی از مواد بیهوشی می تواند بسیار نگران کننده باشد ، اما بیهوشی در عمل بینی اگر تحت نظارت دقیق یک پزشک متخصص بیهوشی انجام شود ، احتمال مرگ و اغمای طولانی مدت نزدیک به صفر خواهد بود.  یک نکته حائز اهمیت که لازم است به آن اشاره شود ، استفاده اصولی از ماده بیهوشی می باشد ، که به معنای استفاده کم از این مواد نیست ، زیرا بکارگیری کمتر از حد لازم ، طی رینوپلاستی منجر به بیهوشی ناقص شده که مشکلاتی را برای بیمار و جراح بینی به همراه دارد.  به طور کلی مراجعه به یک جراح بینی با تجربه می تواند خیال شما عزیزان را از این پروسه درمانی و زیبایی راحت کند و شما را به یک نتیجه بی نظیر از عمل بینی برساند. یکی از مواردی که بسیاری از افراد نگران آن می باشند ، بهوش آمدن طی رینوپلاستی است. بیهوشی در عمل بینی به طور قطعی است و بهوش آمدن طی آن یک امر نادر می باشد. متخصصین بیهوشی طی روند جراحی در تمام طول این پروسه بر روند بیهوشی بیماران نظارت دارند و شرایط را تحت کنترل قرار می دهند و در صورت بروز هر گونه عارضه فورا آن را کنترل می کنند تا از بهوش آمدن بیمار جلوگیری کنند.

علت برداشت ناخن کاشته شده طی جراحی بینی چیست؟

به طور کلی باید بدانید که دستورالعمل هایی وجود دارد که افراد باید به هنگام مراجعه آن ها را رعایت نمایند ، برای مثال آرایش نکنید ، لاک نزنید و از گذاشتن ناخن کاشت و مصنوعی اجتناب نمایید.

نکته: لازم به ذکر بوده که در صورت وجود آرایش طی جراحی بینی در اصفهان و در مرحله آماده سازی بیمار ، تمامی صورت زیبا جو با استفاده از بتادین شسته و ضد عفونی می شود.

در این مرحله لازم است تا دو انگشت از ناخن های دست و پا کوتاه باشد و هیچ گونه ناخن مصنوعی و لاکی بر روی آن قرار نگیرد.  زیرا در طی عمل بینی از دستگاهی به نام پالس یا اوکسیمتر استفاده می شود. این دستگاه برای کنترل و نشان دادن میزان اکسیژن خون نیز کاربرد دارد. این دستگاه به انگشت متصل شده ، که در صورت وجود ناخن مصنوعی ضخامت آن مانع از عملکرد طبیعی دستگاه خواهد شد.

عوارض جراحی بینی

رینوپلاستی از پروسه های کم تهاجم و ایمن به شمار می رود که امروزه در میان افراد جامعه مخاطبین خاص خود را دارند. عمل بینی بایستی توسط پزشک متخصص و با تجربه صورت بگیرد. زیرا هر نوع روشی که سبب ایجاد تغییراتی می شوند طبیعتا یکسری عوارض احتمالی را با خود به همراه دارند. و انتخاب بهترین جراح بینی دکتر خورده چی موجب می شود که این پروسه نیز میزان عارضه های احتمالی کمتری مانند ، تورم ، کبودی ، التهاب و سردرد را در پی داشته باشد در غیر اینصورت اگر جراحی بینی در اصفهان را به دست افراد کم تبحر و تازه کار بسپارید بی شک یکسری از عارضه های جبران ناپذیری را برای بیمار به دنبال خواهد داشت. در این مواقع گاها افراد مجبور به انجام جراحی ترمیمی بینی شده اند که خود پروسه ای جداگانه به شمار می رود. در ذیل یکسری از عوارض مذکور را نام می بریم:

 • نا متقارن بودن شکل جدید بینی
 • ایجاد سوراخ در تیغه بینی
 • افتادگی نوک آن
 • بی حسی
 • کاهش حس بویایی
 • و غیره

قیمت جراحی بینی در اصفهان

هزینه عمل بینی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه دارو و آزمایشات و فتوگرافی ها، هزینه ویزیت و معاینه و غیره تعیین می شود.

اشتراک در
اطلاع دهید
4 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات
الهه صمدی
1 سال گذشته

دکتر هزینه جراحی بینی چقدر هست؟

سارا حسینی
1 سال گذشته

بینی من نه استخوانی و نه گوشتی هست.چیزی بینی استخوانی و گوشتی. می تونم جراحی بینی فانتزی انجام بدم؟

مینا
9 ماه ها گذشته

بیست روز از جراحی بینی من میگذره احساس می کنم بوی بدی داخل بینیم هستش این طبیعیه؟

بهرام
9 ماه ها گذشته

یک ماه مدت زیادی نیست برای تداوم ورم روی بینی ؟ احساس میکنم هنوزم بینیم بزرگه خانم دکتر نیاز هستش بیام که معاینه بهشم؟