متخصص جراحی زیبایی
دکتر مهشید خورده چی

031

اصفهان

031

اصفهان

جراحی بینی گوشتی

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی بر روی دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشتی انجام می شود ، در این مقاله قصد داریم درباره جراحی بینی گوشتی توضیحاتی را ارائه دهیم. جراحی زیبایی بینی گوشتی بر روی بینی هایی که دارای پوست ضخیم ، استخوان و غضروف ضعیف هستند ، انجام می شود. همچنین این نوع بینی نوک گردی دارد و در دیواره اطراف سوراخ بینی غدد چربی فراوانی است.در ادامه این پروسه از جراحی بینی در اصفهان را به طور دقیق تر برری می کنیم.

 

جراحی بینی گوشتی

 

جراحی بینی گوشتی چه مزایایی دارد؟

 • باعث زیبا و جذاب تر شدن چهره می شود.
 • باعث تقارن صورت می شود.
 • سبب بهیود کیفیت ندگی می شود.
 • اعتماد به نفس بیمار را افزایش می دهد.

عمل بینی گوشتی

افرادی که قصد رینوپلاستی دارند بهتر است به بهترین جراح بینی اصفهان دکتر خورده چی مراجعه کنند تا از نتیجه ایده آلی برخوردار شوند. افرادی که دارای این نوع بینی هستند بهتر است دید واقع بینانه ای نسبت به عمل بینی داشته باشند و به توصیه های متخصص گوش و حلق و بینی توجه کنند. معمولا جراحان بینی ، در جراحی بینی گوشتی از روش باز استفاده می کنند، چرا که در روش رینوپلاستی باز بینی دسترسی به نوک بینی بهتر بوده و در صورت نیاز می توان به راحتی گرافت گذاری یا پیوند غضروف انجام داد. امروزه به دلیل اینکه در عمل بینی گوشتی با پیوند غضروف و نازک کردن پوست انجام می شود، دیگر قابل بازگشت نیست.

 

جراحی بینی گوشتی 2

 

جراحی بینی گوشتی با لیزر چگونه می باشد؟

امروزه تبلیغات گسترده ای در خصوص رفع ایرادات ببنی گوشتی بدون عمل و با لیزر انجام می شود. قابل ذکر است هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را بر روی اسکلت بینی اعمال کرد. باید گفت عمل بینی گوشتی با لیزر فقط باعث شفاف تر شدن پوست بینی می شود.

نتیجه عمل بینی گوشتی

این پروسه زیبایی در بینی های گوشتی جزو پیچیده ترین نوع عمل های بینی می باشد به این دلیل که بینی های گوشتی پوست ضخیم، بافت و غضروف ضعیفی دارند و لازمه داشتن عمل بینی گوشتی موفق این است که توسط بهترین جراح بینی گوشتی اصفهان دکتر مهشید خورده چی انجام شود تا با تقویت بافت و غضروف ضعیف بینی باعث ایجاد نتایج مطلوب و ماندگار شد. نتیجه عمل بینی گوشتی ، عموما بینی طبیعی خواهد بود. و تورم این نوع بینی نسبت به بینی های استخوانی به دلیل میزان ضخامت پوستی که دارند بیشتر است پوست مهمترین عامل در رینوپلاستی است. نتیجه نهایی رینوپلاستی بینی های گوشتی را باید بعد از یکسال که تورم بینی فروکش کرد مشاهده نمود. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند کاندیای مناسبی برای انجام عمل بینی گوشتی فانتزی نیستند چرا که به دلیل داشتن پوست ضخیم نمی توانند ظرافت کاری هایی را که روی بینی اعمال شده است را نشان دهند. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند باید انتظارات واقع بینانه ای نسبت به نتیجه جراحی بینی گوشتی خود داشته باشند و لنتظار خیلی کوچک شدن سوراخ های بینی را نداشته باشند و با اعتماد به پزشک فرآیند تغییر فرم بینی خود را انجام دهند.

 

چرا جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر بوده است؟

بسیاری از متقاضیان عمل زیبایی بینی ، فرم بینشان گوشتی است ؛ از این رو جهت رینوپلاستی اقدام نمی کنند . چرا که تصور دارند فرم بینی های گوشتی ، بازگشت پذیر است و بعد از مدتی دچار افتادگی می شود. این موضع که به دلیل ساختار غضروفی و استخوان های نرم بینی های گوشتی است در گذشته وجود داشته است ، اما امروزه خوشبختانه با پیشرفت علم ، فرم بینی گوشتی بعد از عمل برگشت نخواهد داشت. چرا که بعد از عمل بینی گوشتی تقریبا به بینی استخوانی تبدیل می شوند. اگر بخواهیم توضیح بیشتری در این زمینه بدهیم ، باید بگوییم که غضروف و استخوان های نرم بینی های گوشتی ، استحکام کافی برای تحمل فشار وارده به ساختمان بینی را ندارند. از این رو بعد از مدتی ، غضروف ها و استخوان های نرم ، استقامت خود را از دست داده و به حالت قبل از عمل باز می گردند. اما این مشکل با مستحکم سازی غضروف ها به راحتی برطرف می شود.

اقدام مهم برای عدم بازگشت پذیری فرم بینی های گوشتی

مراحل عمل بینی گوشتی ، یک مرحله بیشتر از مراحل بینی استخوانی است. در عمل بینی های گوشتی مرحله ای وجود دارد که در آن علاوه بر فرم دهی بینی ، غضروف ها و استخوان های بینی را روی هم قرار داده و آن ها را فرم می دهند. به نوعی ضخامت را زیاد می کنند و در پی این افزایش ضخامت حرفه ای ، استحکام پدید می آید. و همانطور که می دانید در پی این استحکام ، نیرو کافی جهت تحمل فشار تولید می شود. بدین ترتیب است که جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر نیست و شما می توانید با مراجعه به پزشکی حاذق و متبحر بدون نگرانی ، بینی زیباتر و بدون نقص داشته باشید.

بهترین جراح بینی گوشتی اصفهان

 • برای انتخاب یک پزشک خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی در شهر مورد نظر درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به جراح بینی مورد نظر بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای پزشک مورد نظر را مشاهده کنید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای دکتز مهشید خورده چی می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

 

اقدامات قبل از عمل بینی گوشتی

 1. شب قبل از رینوپلاستی استحمام کنید چرا که ممکن است تا چند روز بعد از عمل قادر به حمام رفتن نباشید.
 2. قبل از این پروسه و در جلسه مشاوره در صورت داشتن سابقه بیماری یا مصرف داروی خاص حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 3. قبل از فرآیند زیبایی چنانچه سرما خورده اید، تا زمان بهبودی عمل را به تعویق بیاندازید.
 4. به مدت 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید، چرا که لازم است معده در حین عمل خالی باشد.
 5. در صورتی که در یک سال گذشته عمل انجام داده اید، پزشک خود را مطلع کنید.
 6. در روز جراحی از لباس گشاد و ترجیها دکمه دار استفاده کنید تا بعد از آن به هنگام تعویض لباس دچار مشکل نشوید.
 7. حداقل یک ساعت قبل ازجراحی بینی گوشتی زمان مقرر در محل رینوپلاستی حضور پیدا کنید.
 8. روز عمل زیور آلات و لنز چشم نداشته باشید.
 9. آزمایشاتی را که یک جراح بینی خوب اصفهان برای تان تجویز نموده است پیش از اقدام به فرآیند عمل انجام دهید.
 10. از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین ، الکل و استعمال دخانیات دو هفته قبل از رینوپلاستی استفاده نکنید.
 11. برای انجام عمل زیبایی بینی بدون آرایش صورت مراجعه کنید.
 12. آقایان نیز پیش از مراجعه لذاب عمل بینی گوشتی ریش و سبیل خود را بتراشند.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

 1. تا دو هفته بعد از رینوپلاستی از استعمال دخانیات خودداری کنید.
 2. به مدت 2 هفته بعد از عمل از مصرف هرگونه مشروبات الکلی پرهیز نمایید.
 3. حداقل تا دو ماه بعد از انجام فرآیند عمل استفاده از عینک آفتابی و طبی ممنوع می باشد و در صورت لزوم از لنز استفاده کنید.
 4. طاقباز بخوابید و از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری کنید.
 5. به هنگام عطسه و سرفه دهان خود را باز کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
 6. در روز های ابتدایی پس از عمل زیبایی بینی از فین شدید، خندیدن و حرف زدن بیش از حد خودداری کنید.
 7. رژیم غذایی خود را با مصرف مایعات و غذا هایی که نیازی به جویدن ندارند شروع کنید.
 8. استفاده از نمک و ادویه های تند موجب تورم بینی خواهد شد، بنابراین مصرف آنها را به حداقل برسانید.
 9. از خیس و مرطوب شدن گچ بینی که بعد از عمل بینی گوشتی به روی بینی قرار داده شده، جلوگیری کنید.
 10. داروهایی را که متخصص گوش و حلق و بینی خوب در اصفهان دکتر خورده چی برای تان تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 11. از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد پرهیز کنید.
 12. هنگام استراحت دو بالشت زیر سر خود قرار دهید.
 13. بینی خود را به طور مرتب با محلول های مخصوص یا آب شستشو دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود استمراجعه کنید.

 

انواع روش های جراحی بینی گوشتی

به طور کلی رینوپلاستی از دو طریق انجام می شود :

 1. رینوپلاستی زیبایی بینی به روش باز
 2. رینوپلاستی زیبایی بینی به روش بسته

هر یک از این روش ها از مزایا و معایب خاص خود برخوردار هستند و اینکه عمل بینی گوشتی از کدام روش صورت گیرد ، به انتخاب و نوع مهارت جراح بینی بستگی دارد. لازم به ذکر است باز یا بسته بودن جراحی تاثیری در نتیجه آن نخواهد داشت و در صورت بالا بودن دقت و مهارت ، نتیجه بسیار مطلوب خواهد شد. در ادامه به مقایسه این دو روش می پردازیم :

عمل زیبایی بینی به روش باز معمولا رایج ترین روش برای این پروسه زیبایی است. در واقع اکثر جراحان این روش را برای تغییر فرم بینی ، ترجیح می دهند. چرا که پزشک به ساختار و ساختمان بینی اشراف کامل داشته و می تواند همه ایرادات بینی را برطرف نماید. در این روش احتمال بروز خطا به حداقل و حتی به صفر رسیده و کلیه مشکلات ساده و پیچیده بینی برطرف می شود. در این پروسه به روش باز بینی علاوه بر داخل بینی ، قسمت خارجی و کلوملای بینی نیز برش می خورد و پوست از استخوان جدا خواهد شد. اما در جراحی بینی گوشتی به روش بسته کلیه برش ها از داخل بینی ایجاد می شوند و کلوملا برش نمی خورد. در نتیجه دسترسی جراح به ساختمان بینی محدود است و بیشتر برای افرادی انجام می شود که بینی شان ایراد چندانی ندارد. یکی از مزیت های تکنیک بسته ، این است که در مقایسه با عمل باز بینی ، کبودی و تورم کمتری متوجه بیمار خواهد شد. همچنین روش بسته برای روتوش و ترمیم جزئی بینی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی گوشتی با توجه به حق العمل پزشک ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن و هزینه های آزمایشات تعیین می شود. در نتیجه به هنگام مراجعه به جراح رینوپلاستی و پس از انجام بررسی های لازم مقدار هزینه به شما زیبا جویان عزیز اطلاع داده خواهد شد.

اشتراک در
اطلاع دهید
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات
نداعسگری
1 سال گذشته

سلام من بینی گوشتی دارم وقصدعمل کردن اماخب ترس ازبعدازنتجه عمل دارم که سوراخ های بینیم کاملاقرینه باشه بینیم پرهاش جمع بشه وشکل پنج نشه یاسربینیم خیلی پهنه نباشه دوس دارم بینیم نیمه فانتزی عمل بشه خیلی سربالانشه وازروبه روسوراخ هاش مشخص نباشه