متخصص جراحی زیبایی
دکتر مهشید خورده چی

031

اصفهان

031

اصفهان

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی به منظور داشتن بینی طبیعی انجام می شود و یعنی بدون ایجاد قوس و فرم فانتزی خواهد بود. به طور معمول در جراحی بینی بسیار طبیعی ایرادات ظاهری بینی از قبیل اصلاح انحراف بینی و یکسان کردن تیغه ی بینی برطرف می شود و تغییرات زیاد و چشمگیری در ظاهر بینی ایجاد نخواهد شد. دکتر مهشید خورده چی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در اصفهان برای آن اطلاعات بهتری از این پروسه رینوپلاستی کسب کنید ، مقاله زیر را تهیه نموده است ، آن را با دقت مطالعه نمایید.

جراحی بینی طبیعی

نقش جراح بینی اصفهان در عمل بینی طبیعی

عمل زیبایی بینی یک راه تاثیر گذار برای تغییر ظاهر چهره و بینی می باشد و امروزه طرفداران زیادی را بین بانوان و آقایان به خود اختصاص داده است. برای داشتن نتایج مطلوب در جراحی بینی طبیعی و زیباترین بینی های عمل شده به بهترین جراح بینی طبیعی دکتر خورده چی در اصفهان مراجعه نمایید. جراح بینی ، بینی را با فرم صورتتان آنالیز کند و با انجام بررسی دقیق عمل بینی به نحوی انجام می شود که اثری از جراحی زیبایی بینی در آن دیده نشود و بینی ظاهری طبیعی و متناسب با فرم و سایر اجزای صورت پیدا کرده باشد. افراد می توانند برای آشنایی و مشاهده نمونه کارهای دکتر مهشید خورده چی جزو بهترین جراح بینی اصفهان به گالری تصاویر سایت و صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه نمایند.

ویژگی جراحی بینی طبیعی با دکتر خورده چی

 • تیز و سر بالا نشدن نوک بینی
 • قوس بینی بطور طبیعی و به میزان کم
 • ایجاد قوس بینی به میزان کم و بطور طبیعی
 • داشتن زاویه مناسب بین بینی و پیشانی و لب
 • بدون دستکاری شکل و محل قرار گیری سوراخ های بینی
 • در صورت ایراد در سوراخ های بینی ، سوراخ های بینی به اندازه زیاد کوچک نخواهد شد.

جراحی بینی طبیعی 2

نقش پوست در جراحی انواع بینی

پوست تاثیر بسزایی در نتیجه و نوع جراحی بینی طبیعی خواهد داشت. نتیجه عمل بینی های گوشتی بینی طبیعی جراحی شده خواهد بود. بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک می تواند جراحی بینی عروسکی یا عمل بینی نیمه فانتزی را انجام دهند چرا که ظرافت کاری هایی که روی بینی نجام می شود به دلیل داشتن پوست نازک قابل مشاهده خواهد بود. عمل بینی طبیعی مردانه به منظور حفظ جذابیت مردانه چهره انجام می شود.

تفاوت عمل  بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی

تفاوت اصلی جراحی بینی عروسکی با عمل بینی طبیعی در میزان قوس روی بینی و فاصله لب و بینی است. در جراحی بینی فانتزی قوس بینی بیشتر است و مناسب هر چهره ای نمی باشد و لازمه داشتن موفقیت آمیزبودن آن این است که فرد دارای ایده آل ترین نوع بینی برای عمل بینی باشد یعنی بینی استخوانی باشد.

جراحی بینی طبیعی

معیارهای زیبایی در جراحی بینی طبیعی

عمل بینی با فرم طبیعی براساس معیارهای زیبایی انجام می شود. این معیار ها نظیر موارد زیر هستند:

 • زیر بینی
 • پهنای بینی
 • ارتفاع بینی
 • زاویه بین بینی با لب
 • تناسب در اجزا صورت
 • تناسب بینی با چشم ها
 • فاصله بینی بینی با لب بالایی
 • رابطه بین بینی با لب ها و چانه

در ادامه هر یک از موارد را شرح می دهیم.

تناسب اجزای صورت : از نظر زیباشناسی ، صورت به سه قسمت تشکیل می شود و باید هر یک از قسمت ها اندازه برابری داشته باشند. در این تقسیم بندی ، محل رویش مو تا ابرو ها قسمت ابتدایی ، ابرو ها تا پایین بینی قسمت وسط و از پایین بینی تا زیر چانه قسمت انتهایی تقسیم بندی محسوب می شود. رعایت این تناسب در جراحی بینی طبیعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رابطه بین بینی با لب ها و چانه : جهت درک این رابطه نیازمند استفاده از خط های فرضی هستیم ؛ اگر خط عمود در امتداد صورت رسم کنیم که از انتهای لب بالایی گذر می کند ، در پس این خط لب پایینی باید حدود 2 میلی مر عقب تر باشد و چانه در خانم ها مقداری عقب تر از لب پایینی قرار گرفته باشد. اما در آقایان چانه با موازات لب پایینی قرار می گیرد.  بدین ترتیب زوایا در جراحی بینی طبیعی بررسی می شود.

تناسب بینی با چشم ها : اگر زیر ابرو خود در امتداد بینی خطی فرضی بکشید و آن را تا نوک بینی امتداد دهید ، نباید هیچ گونه شکستگی در خط نمایان شود.

پهنای بینی : در بررسی فوق ، فاصله دو چشم با پهنای بینی یکسان است.

زیر بینی : هنگامی که از پایین بینی به آن نگاه می کنید ، باید قطر سوراخ های بینی در پایین دو برابر بیشتر از بالا باشند.

ارتفاع بینی : در جراحی بینی طبیعی ، ارتفاع نوک بیی باید 67 درصد از طول بینی را تشکیل دهد. ارتفاع در واقع فاصله بینی تا سطح صورت است.

زاویه بین بینی و لب : زاویه بین بینی تا لب بالایی باید چیزی حدود 95 تا 100 درجه در خانم ها باشد. اما در آقایان این زاویه از 90 تا 95 درجه متغییر است.

مزایای عمل طبیعی بینی در اصفهان

 • دوره نقاهت کوتاه
 • عوارض بسیار کم بعد از جراحی
 • حفظ ظاهر بینی
 • عدم ایجاد مشکلات تنفسی
 • ظاهر طبیعی در پره های بینی

جراحی بینی طبیعی

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی طبیعی

 1. در دوهفته اول از فین کردن خودداری کنید.
 2. تا مدتی شنا کردن ممنوع می باشد.
 3. از وارد کردن هر جسم خارجی به داخل بینی خودداری نمایید.
 4. حرف زدن بیش از حد و خندیدن با صدای بلند ممنوع می باشد.
 5. از لباس گشاد یا جلوباز استفاده کنید تا به راحتی قابل تعویض باشند.
 6. تا دو ماه استفاده از عینک طبی و 6 ماه استفاده از عینک آفتابی ممنوع می باشد.
 7. توجه داشته باشید که تا یک هفته به هیچ عنوان قالب یا گچ بینی خیس نشود.
 8. با دهان باز عطسه یا سرفه کنید تا از فشار وارد شدن به بینی جلوگیری به عمل آید.
 9. از رفتن به محل های گرم همچون سونا و جکوزی یا حمام بخار خودداری نمایید.
 10. هنگام خوابیدن سر را بالاتر از حد معمول با استفاده از دو بالش زیر سر قرار دهید.
 11. از انجام فعالیت های ورزشی سنگین تا مدتی که جراح بینی اصفهان توصیه می کند اجتناب نمایید.
 12. بعد از عمل بینی از مایعات استفاده کنید و در رژیم غذایی خود از غذاهای نرم و میکس شده که احتیاج به جویدن ندارند ، استفاده کنید.
 13. داشتن کبودی و تورم بعد از جراحی بینی امری است طبیعی و به تدریج با استفاده از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم به تدریج کاهش می یابد.
 14. مصرف دارو های خود را پشت گوش نندازید و به صورت مرتب از آن ها استفاده نمایید. هر یک از آن دارو ها به منظور به خصوصی تجویز شده اند و استفاده از آن ها بسیار حائز اهمیت است.

انواع بینی

مهم ترین فاکتور تاثیر گذار در نتیجه جراحی بینی ، پوست بینی بیمار می باشد. پوست بینی از نظر میزان ضخامت پوست به دو نوع گوشتی و استخوانی تبدیل شده است. در بیشتر مواقع افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند، در صورت انتخاب جراح بینی با تجربه و متبحر نتایج بسیار مطلوب و ایده آلی کسب خواهند کرد. بینی های استخوانی پوست نازکی داشته و از استخوان مستحکمی برخوردار هستند؛ به همین جهت ظرافت و تغییرات ایجاد شده به خوبی قابل مشاهده می باشند. افرادی که دارای بینی استخوانی هستند قادر به انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی می باشند. یکی از بارز ترین ویژگی های بینی استخوانی ، داشتن قوز و برآمدگی ایست که در پل بینی وجود دارد. البته این ویژگی تنها برای بینی استخوانی نیست و در مواردی که بینی قوزدار بوده و در عین حال پوست پره های بینی ضخیم است، جزو بینی های گوشتی محسوب می شود. در مقابل بینی استخوانی ، بینی های گوشتی پوست ضخیم و غضروف ضعیفی دارند و تنها برای عمل بینی طبیعی مناسب هستند. در صورتی که بینی گوشتی به صورت کاهنده جراحی شود، امکان برگشت پذیری و افتاده شدن نوک بینی وجود دارد. اما دکتر مهشید خورده چی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، با گرفت گذاری و تقویت غضروف اقدام به جراحی بینی های گوشتی می نماید تا از افتادگی و برگشت پذیری این بینی ها جلوگیری نماید.

انواع روش های جراحی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی از دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود. انتخاب نوع تکنیک مورد استفاده در رینوپلاستی به سلیقه و تبحر جراح بینی خوب در اصفهان بستگی دارد. در جراحی بینی به روش باز برش ها در تیغه میان دو سوراخ بینی که اصطلاحا به آن کلوملا گفته می شود ایجاد می شوند. در این روش احتمال بروز عوارضی چون نامتقارنی یا مشکلات تنفسی به حداقل رسیده چرا که جراح به ساختمان بینی اشراف کامل دارد. اما در جراحی بینی به روش بسته ، به پوست آسیبی نمی رسد و برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد. این روش به دلیل اینکه دید جراح محدود است، اولویت دوم جراحان بینی می باشد. اما از مزیت های این روش می توان به کم بودن میزان تورم و کبودی به نسبت جراحی بینی باز اشاره نمود. همچنین معمولا دوران نقاهت این روش کوتاه تر می باشد.

اقدامات قبل از عمل بینی طبیعی

 • اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی در نتیجه عمل موثر خواهد بود و فرد باید نکات لازم را برای داشتن جراحی بینی موفق رعایت نماید.
 • انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
 • انجام آزمایشات و عکس برداری های خود را فراموش نکنید.
 • به مدت دوهفته از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین که موجب اختلال در انعقاد خون می گردند ، جلوگیری کنید.
 • از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی ، ۲ هفته قبل از جراحی بینی خودداری کنید. دخانیات اکسیژن رسانی به خون را مختل کرده و الکل موجب کاهش آب بدن می شود.
 • درباره انتظاراتی که از جراحی بینی دارید با پزشک خود صحبت کنید.
 • سابقه بیماری و حساسیت دارویی خود را در جریان جراح بینی خود بگذارید و اگر در حال استفاده از داروی به خصوصی هستید ، درباره ادامه مصرف آن با پزشک خود مشورت نمایید.
 • به مدت ۸ ساعت قبل از عمل بینی ناشتا بوده و از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • به منظور افزایش مقاومت بدن بهتر است طی یک هفته قبل از عمل ،  از مواد معذی و مایعات بیشتری استفاده کنید.
 • از آنجایی که تا دو ماه پس از جراحی بینی استفاده از عینک ممنوع می باشد ، به افراد عینکی توصیه می شود قبل از عمل خود نسبت به تهیه لنز تماسی نرم اقدام فرمایند.

عمل بینی طبیعی مردانه

بیشتر متقاضیان مرد جراحی زیبایی بینی ، خواستار یک بینی به فرم طبیعی هستند و این مسئله برای آن ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل بینی طبیعی مردانه باید به صورتی جراحی شود تا بدون اینکه حالت فانتزی و مصنوعی پیدا کند ، مشکلات آن برطرف شود. جراحی بینی آقایان با مشخصه های خاصی انجام می شود. برای مثال لازم است زاویه مناسب و 90 درجه بین لب ها و نوک بینی ایجاد شود و تیغه بینی صاف باشد. در حال حاضر جراحی بینی طبیعی از بهترین و متداول ترین روش های رینوپلاستی می باشد و موجب می شود فرد از نظر تنفسی عملکرد بهتری داشته باشد. زیرا در این جراحی ، تغییرات زیادی در سوراخ های بینی ایجاد نمی شود ، در نتیجه مسیر تنفسی تنگ و یا باریک نخواهد شد. این روش همچنین به افرادی که دارای آلرژی های شدید هستند پیشنهاد می شود ؛ چرا که اختلالی در تنفس آن ها ایجاد نخواهد شد.

جراحی بینی طبیعی گوشتی

بینی های گوشتی به دلیل ویژگی هایی که دارند در انجام عمل زیبایی بینی محدودیت هایی را ایجاد می کنند از این رو نمی توان آن را به هر نوع فرم و مدلی جراحی نمود. برای مثال پوست ضخیم این نوع بینی ها مانع از آن می شود که ظرافت های بینی به خوبی نمایان شود به همین دلیل جراحی بینی فانتزی برای این دسته از افراد توصیه نمی شود. اما یکی از بهترین مدل های رینوپلاستی برای افرادی که بینی گوشتی دارند ، فرم طبیعی می باشد. در اینصورت مشکلات بینی برطرف شده و در نهایت یک بینی متناسب با فرم صورت فرد ایجاد می شود. بیشتر افرادی که عمل بینی طبیعی گوشتی انجام داده اند ، در نهایت از نتیجه عمل خود احساس رضایت داشتند.

جراحی بینی ترمیمی با فرم طبیعی

زمانی که بیماران از نتیجه جراحی بینی طبیعی خود رضایت نداشته یا دچار عوارض جانبی ای چون مشکلات تنفسی ، نا متقارنی سوراخ های بینی ، بیش از حد کوچک یا سربالا شدن بینی می شوند، اقدام به جراحی بینی ترمیمی می کنند. لازم به ذکر است برای انجام جراحی بینی ترمیمی باید حداقل یکسال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد. همچنین انجام جراحی بینی ترمیمی هزینه بیشتری نسبت به جراحی قبلی خواهد داشت.

تکنیک های جراحی بینی طبیعی

تکنیک بسته : در این روش از جراحی بینی نچرال ، پزشک تنها برش هایی را در حرفه بینی زیبا جو ایجاد کرده و اقدامات لازم را از این طریق انجام خواهد داد. با توجه به عدم برش های وسیع و متعدد زمان لازم جهت اعمال تغییرات کوتاه بوده و روند بهبودی با عوارض جانبی بسیار کمی همراه خواهد بود ، که برای زیبا جویان بسیار خوش آیند می باشد.

تکنیک باز : در این پروسه پوست بینی زیبا جو از اسکلت زیرین جدا شده و به سمت پیشانی کشیده می شود.  طی این تکنیک علاوه بر ایجاد برش در ستونچه و حد فاصل میان دو سوراخ بینی ( کلوملا ) ، برش هایی نیز در داخل بینی ایجاد خواهند شد. هدف از این نوع تکنیک دست یابی کامل جراح بینی خوب در اصفهان دکتر مهشید خورده چی ، به ساختار استخوانی بوده تا اصلاحات را با دقت و با دسترسی کافی جهت شکل دهی و رفع مشکلات تنفسی بیمار انجام دهد. در صورت وجود مشکلات متعدد در ساختار بینی افراد ، بهتر است تا روش باز بکار گرفته شود تا علاوه بر بهبود زیبایی ظاهر تنفس افراد نیز بهبود یابد.

تغییر اندازه پره بینی : ممکن است جهت خلق یک بینی طبیعی و زیبا اصلاحاتی در نواحی پره های بینی زیبا جو ایجاد شود. وجود پره های بینی بسیار بزرگ و بسیار کوچک سبب بهم خوردن هارمونی در چهره افراد خواهد شد ، که سبب نا هماهنگی میان دیگر اجزا صورت می شود. بنابراین در روش جراحی بینی طبیعی پزشک با تنظیم سوراخ های بینی افراد هارمونی مورد نیاز را خلق می کند.

اشتراک در
اطلاع دهید
0 Comments
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات