بهترین جراح بینی اصفهان
جراحی بینی در اصفهان
دکتر مهشید خورده چی

031

اصفهان

031

اصفهان

031

37790403

اصفهان

031

37790402

اصفهان

تزریق چربی

تزریق چربی نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی و روشی برای جوانسازی پوست است که برای اصلاح مشکلات ظاهری بدن یا صورت انجام می شود در واقع نوعی پیوند چربی از قسمتی از بدن به قسمت دیگر خود بدن فرد است. عملکردچربی به این صورت است که چربی مورد نیاز از نواحی مشخصی از بدن که چربی اضافه دارد مانند شکم و قسمت های بیرونی یا داخلی ران برداشته می شود و به ناحیه تحت درمان منتقل می شود. دکتر مهشید خورده چی در اصفهان با داشتن اطلاعات و تجربه کافی در رابطه با فرآیند تزریق و پیوند چربی ، می تواند اطلاعات مفیدی را در این مقاله در اختیار شما زیبا جویان عزیز قرار دهد ، در نتیجه توصیه می شود مقاله تهیه شده را به خوبی مطالعه نمایید.

تزریق چربی

تزریق چربی چه مزایایی دارد ؟

 1. حجیم  و فرم دهی لب و چانه
 2. پرکردن خطوط خط خنده
 3. جوانسازی دست ها و صورت
 4. پر کردن نواحی چین خورده و گود رفته صورت
 5. حجیم کردن و فرم دادن سینه ها و باسن
 6. ماندگاری تزريق چربي طولانی مدت است
 7. تزريق چربی به صورت فرم دهی طبیعی و بی خطر است
 8. روشی غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست می باشد
 9. اصلاح تورفتگی یا نواحی از صورت که دارای حجم چربی کمی هستند
 10. چون چربی از بدن خود فرد گرفته می شوند و احتمال واکنش و حساسیت وجود نخواهد داشت

تزریق چربی در چه نواحی انجام می شود ؟

افزایش سن سبب می شود ، که قسمت های مختلف بدن حجم خود را از دست بدهند و همین امر موجب افتادگی پوست می گردد. استفاده از چربی ها برای پر کردن نواحی مختلف صورت و بدن ، باعث می شود که روند جوانسازی پوست با حداقل عوارض انجام شود. چرا که چربی مورد استفاده در این روند از بدن خود فرد تهیه می شود و این امر ، میزان بروز آلرژی و حساسیت را به حداقل می رساند و سبب ایجاد نتایج طبیعی ، برای فرد می شود. تزریق چربی در برخی نواحی بدن که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم ، از رواج بیشتری برخوردار است :

پیوند چربی به صورت با دکتر مهشید خورده چی در اصفهان

اولین و مهم ترین ناحیه ای که آثار پیری و افتادگی پوست در آن ظاهر می شود ، صورت است. از بین رفتن مواد مغذی پوست به سبب افزایش سن سبب می شود ، پیرتر به نظر برسید. این کاهش حجم به ویژه در نواحی چون زیر چشم ها ، گونه ها ، لب ها و … بیشتر به چشم می آید. از این رو نواحی نام برده شده ، از متداول ترین نواحی تزریق چربی در اصفهان که توسط دکتر خورده چی انجام می شود ، صورت محسوب می شوند.

 

تزریق چربی

چربی و تزریق آن به بدن

از تزریق چربی می توان در قسمت های مختلف بدن ، بعنوان مثال به دست ها و پاها ، برای جوانسازی آن ها و متوقف کردن روند پیری پوست در این نواحی ، اشاره کرد.

تزریق چربی چگونه انجام می شود ؟

در ابتدا ناحیه اهدا کننده ضد عفونی می شود سپس با بی حس کننده بی حس می شود. سپس پزشک حاذق تزریق چربی دکتر مهشید خورده چی در اصفهان ، از طریق سوزن های زیر جلدی یا کانولای مخصوص برداشتن چربی ها انجام می شود این فرآیند از تزريق چربی به نحوی انجام می شود که چربی ها با حداقل آسیب و با سلول های زنده برداشته شوند. مر حله دوم این است که چربی برداشته شده سریعا در سانتریفیوژ قرار می گیرد و با سرعت زیاد چرخانده می شود تا سلول های چربی از ناخالصی و مایعات اطراف آن جدا گردد و سلول های چربی آسیب دیده از نمونه گرفته شده جدا شوند و برای چربی های زنده برای تزریق آماده باشد. مرحله سوم نیز چربی با بافت های سلولی زنده و خالص سازی شده توسط سرنگ های مخصوص در زیر پوست محل معین شده تزریق می شود.

نتیجه تزریق چربی چیست ؟

 • برای کاهش تورم بعد از پیوند چربی می توان از کمپرس سرد استفاده کرد.
 • دوره نقاهت تزريق چربي به صورت ۴ الی ۵ روز است و فقط صورت متورم و مقداری کمبودی دارد.
 • کسانی که تزريق چربي داشتند می توانند فعالیت روزانه خود را بعد از تزریق جربی انجام دهند.
 • نتیجه پیوند چربی بعد از انجام آن قابل مشاهده است اما نتیجه نهایی را باید بعد از کاهش تورم بعد از تزریق چربی مشاهده نمود.

 

پروسه تزریق چربی و تاثیرات موثر آن

جوانسازی پوست اطراف پلک ها : پوست اطراف چشم ها بسیار نازک می باشند ، در نتیجه با افزایش سن و تاثیر گذاری برخی موارد علائم پیری در آن ها فورا و وضوح مشخص خواهد شد. در نتیجه با بکارگیری از تکنیک پیوند چربی که در جوانسازی موثر است ، می توان با پر کردن گودی زیر چشم ها ، زیبایی ظاهر را در این نواحی افزایش داد.

برجستگی لب ها : لب هایی برجسته و متقارن تاثیرات فوق العاده ای در زیبایی ظاهر افراد دارد ، این اقدام زیبایی امروزه درمان بسیاری از بانوان پر طرفدار می باشد. بنابراین توجه داشته باشید که با افزایش سن لب های شما نیز دچار تغییراتی شده که لب ها نازک و جذابیت خود را از دست خواهند داد ، آن دست از افراد که تمایل به افزایش حجم لب بدون پروتز را دارند ، تزریق چربی به لب ها یک روش طبیعی و ایده آل بوده ، که به مقدار لازم و مطابق خواسته زیبا جو تزریق می شود.

برجستگی گونه ها : ممکن است تا کنون به اهمیت بالای گونه ها در ایجاد یک هارمونی فوق العاده در صورت توجه نکرده باشید ، اما باید بدانید که زیبایی و برجستگی گونه ها یک نکته مهم در بهتر شدن چهره افراد می باشد. زمانی که بافت گونه با توجه به افزایش سن نازک و افتاده می شود ، چهره شما پیر تر و خسته تر به نظر خواهد رسید. به همین منظور عده بسیاری خواستار برجستگی گونه با استفاده از تزریق چربی خواهند شد.

فرم دهی چهره : این روش تنها برای افزایش حجم گونه ها مناسب نیست ، در نتیجه به تمایل شما بستگی دارد که می خواهید کدام قسمت از صورتتان را فرم دهید. برای مثال یکی از پر طرفدار ترین اقدامات با تزریق چربی در میان عده بسیاری از بانوان و آقایان تزریق و حالت دهی به صورت و زاویه سازی فک و گونه ها می باشد ، که با بکارگیری از این روش در امتداد خط فک یا در ناحیه ای از چانه می توان فرم صورت را به شکل دلخواه تغییر داد.

مدت زمان ماندگاری چربی

در افراد مختلف مدت زمان ماندگاری تزریق چربی با یکدیگر متفاوت است. به صورت معمول چربی بین ۲ تا ۱۲ ماه می تواند در محل تزریق باقی بماند. یکی از عوامل مهم در ماندگاری پیوند چربی ، میزان سوخت و ساز بدن فرد می باشد. مسلما انجام ورزش های سنگین بعد از این روند درمانی ، می تواند سبب از بین رفتن سریعتر بافت چربی شود. همچنین ناحیه تزریق نیز ، یکی دیگر از فاکتورهای موثر در دوام نتیجه می باشد.

هزینه تزریق چربی در اصفهان

یکی از مهمترین دغدغه های زیباجویان قبل از انجام روندهای زیبایی ، هزینه آن می باشد. یکی از مزایای استخراج چربی از بدن فرد ، عدم نیاز به پرداخت هزینه مواد پر کننده ای مانند تزریق ژل می باشد. البته فرایند استخراج چربی از نواحی دارای انباشت چربی ، که معمولا به روش های لیپوماتیک ، لیپوساکشن و … انجام می شود ، خود به صرف هزینه نیاز دارد. بنابراین بسته به ناحیه مورد نظر برای تزریق و میزان چربی مورد استفاده ، هزینه پیوند چربی متفاوت است. برای اطلاع دقیق از هزینه های این روند زیبایی ، می توانید به کلینیک زیبایی یا مطب پزشک خوب تزریق چربی در اصفهان دکتر مهشید خورده چی مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکتر خورده چی