انجام ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی : عمل جراحی بینی در حال گسترش است و حتی ورزشکاران نیز به این جراحی زیبایی علاقه نشان داده اند و جزو متقاضیان آن هستند. افراد عادی دوران نقاهت را بدون فعالیت های سنگین ورزشی طی می کنند و چندماه ورزش نکردن برایشان مشکلی را به وجود نمی آورد ولی افرادی که به طور جدی ورزش را ادامه می دهند، عدم انجام ورزش در دوران نقاهت برایشان کمی دشوار است. در نتیجه سوالی که برای ورزشکان وجود دارد، ممنوعیت های ورزشی بعد از جراحی بینی است. دلیل برخی از محدودیت های ورزشی پس از رینوپلاستی به دلیل کسب یک نتیجه عالی از جراحی زیبایی بینی است.

ورزش بعد از جراحی بینی

محدودیت های ورزشی پس از رینوپلاستی تا چه زمانی ادامه دارد؟

محدودیت های ورزشی دائمی نیستند و پس از گذشت ۱ سال، فرد میتواند هر گونه فعالیت ورزشی هوازی یا رزمی را انجام دهد.

البته این بدین معنا نیست که تا یک سال فرد باید از فعالیت های ورزشی دور بماند.

جراحی بینی جزو جراحی هایی است که نیاز به استراحت مطلق ندارد و فرد پس از گذشت ۲۴ ساعت می تواند پیاده روی آرام داشته باشد.

دقت داشته باشید که در هفته اول انجام هرگونه فعالیتی که منجربه افزایش ضربان قلب شود، ممنوع است زیرا تاثیر منفی بر تورم بینی دارد.

تا یک ماه بهتر است از هرگونه فعالیت ورزشی دوری کنید ولی پس از گذشت یک ماه می توانید حرکات کششی را شروع کنید.

بعد از گذشت دوماه نیز می توانید کار با وزنه را به طور مجدد شروع کنید ولی به یک باره از وزنه های سنگین استفاده نکنید و در ابتدا از وزنه های سبک استفاده کنید.

پس از گذشت ۶ الی ۸ ماه هیچ گونه محدودیتی برای انجام فعالیت های ورزشی وجود ندارد اما به دلیل آسیب پذیر بودن بینی، جراح بینی توصیه می می کند حداقل تا یک سال از ورزش های رزمی و فعالیت های بسیار سنگین بدنسازی دوری کنید.

چند وقت بعد از عمل بینی میتوان شنا کرد ؟

کلر موجود در آب برای بینی جراحی شده مضر است، به همین دلیل توصیه می شود حداقل تا دو ماه از استخر رفتن خودداری کنید.

پس از دوماه نیز بلافاصله با شیرجه یا ورزش هایی چون واترپلو فعالیت آبی خود را شروع نکنید و در ابتدا تنها شنا کنید.

یکی دیگر از رایج ترین سوالات بیمار در ارتباط با رقصیدن است.

رقص نیز نوعی فعالیت ورزشی محسوب می شود زیرا منجربه افزایش ضربان قلب می شده و این امر بر کاهش تورم بینی تاثیر منفی دارد، به همین دلیل حداقل ۶ الی ۸ هفته از رقصیدن خودداری کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات