نکات و مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک : با انجام جراحی پلک می توان عضله یا چربی موجود در پلک بالا یا پایین یا هر دو پلک را برداشت و با این کار ظاهر پلک ها و چشم فرد را بهبود بخشید.

 

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 

نکاتی در رابطه با جراحی پلک

در برخی از موارد هدف از انجام جراحی پلک ، زیبایی و دست یابی به ظاهری زیباتر نیست، در این افراد افتادگی پلک به حدی زیاد است که دید آن ها را با اختلال مواجه می نماید، جراحی زیبایی پلک این مشکل را برطرف می نماید.

امروزه افراد زیادی برای برطرف کردن مشکلات موجود در پلک خود به جراحان پلاستیک مراجعه می نمایند و برخی دیگر نیز به دلیل ترس از مشخص بودن جای بخیه بعد از جراحی پلک و عوارض ناشی از آن از مراجعه به پزشک و جراحی پلک های خود امتناع می نمایند.

باید بگوییم که محل برش لازم برای انجام بلفاروپلاستی یا جراحی پلک در میان چین هایی است که به طور طبیعی در پلک ها وجود دارند، به همین دلیل بعد از جراحی زیبایی پلک ردی از آن ها بر جای نخواهد ماند.

همچنین اگر افراد در انتخاب جراح پلک خود دقت لازم را صرف کنند و اقدامات قبل و بعد از بلفاروپلاستی را به درستی انجام داده و رعایت کنند هیچ عارضه ای در آن ها به وجود نیامده و بهترین نتایج از این جراحی زیبایی حاصل خواهد شد.

ورم و کبودی بعد از جراحی پلک

برای انجام اصلاحات مورد نیاز در پلک ها، پزشک برشی در پلک ها ایجاد کرده و سپس به حذف چربی ها و پوست اضافی می نماید.

ایجاد برش و تغییرات ذکر شده در ساختمان پلک ها موجب می شود که در آن ها مقداری التهاب، ورم و کبودی ایجاد شود.

شدت این عوارض موقتی و عمومی، ممکن است در افراد مختلف و با توجه به میزان تغییرات صورت گرفته در پلک ها و آناتومی بدن آن ها متفادوت باشد.

این عارضه ها بعد از چند روز برطرف شده و از بین خواهند رفت.

مراقبت های بعد از جراحی پلک چیست؟

  • برای از بین رفتن سریع تر ورم و کبودی، سر را در موقعیتی بالاتر از سطح بدن قرار دهید، برای این کار می توانید در زیر سر خود چند بالشت بگذارید.
  • وجود سدیم در نمک موجب تشدید کبودی و تورم می شود، از خوردن غذاهای پرنمک و پرادویه اجتناب کنید.
  • پمادهایی که پزشک برای تان تجویز کرده است را به طور مرتب و سروقت بر روی پلک ها بمالید.
  • داروها را طبق دستور مصرف استفاده کنید.
  • عدم استعمال دخانیات و عدم مصرف مشروبات الکلی به مدت ۲ ماه ضروری است.

دکتر مهشید خورده چی در جلسه مشاوره قبل از جراحی پلک تمام اقداماتی که می بایست قبل و بعد از جراحی پلک رعایت کنید را برای تان بازگو خواهد کرد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات