درباره عمل بینی

عمل بینی ، با هدف رفع ایرادات بینی ، حفظ عملکرد طبیعی آن ، ایجاد زیبایی و تناسب با دیگر اجزای صورت انجام می شود ؛ بینی ، در مرکز صورت قرار دارد و کوچکترین ایراد زیبایی ،  بقیه اجزای صورت را تحت شعاع قرار خواهد داد. ( جراحی بینی )

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی ، به منظور رفع قوز یا برداشتن حالت خم روی پل بینی انجام می شود ؛ به بینی های دارای پوست نازک و بافت و غضروف مستحکم بینی استخوانی گفته می شود و نتیجه جراحی بینی این دسته از بینی ها ، به دلیل داشتن ویژگی های یک بینی ایده آل مطلوب و مورد رضایت است.

عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی ، به بینی های گفته می شود که دارای حالت پهن و افتاده ای در نوک بینی هستند و پوست نوک بینی ضخیم و چرب و بافت و غضروف این دسته از بینی ها ضعیف می باشد ؛ عمل زیبایی بینی گوشتی ، امروزه با گذشته متفاوت می باشد ، امروزه برای موفقیت آمیز بودن جراحی بینی های گوشتی از طریق گرافت گذاری بافت و غضروف ضعیف را تقویت می کنند تا نتیجه جراحی بینی ماندگار و مطلوب باشد.

عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

 • در هفته اول دوره نقاهت برای کاهش ورم بعد از عمل بینی ، باید سر را با قرار دادن دو بالشت در زیر سر بالاتر از حد معمول خود قرار دهید.
 • برای کاهش تورم و کبودی به مدت ۷۲ ساعت از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • فرد بعد از جراحی بینی باید از غذاهایی که احتیاج به جویدن طولانی مدت ندارند ؛ مانند سوپ استفاده کند.
 • استفاده از سدیم را در رژیم غذایی خود محدود نمایید.
 • داروهایی که جراح بینی تجویز نموده است را به طور مرتب استفاده نمایید.
 • به صورت طاق باز بخوابید و از خوابیدن به پهلو تا یک هفته خودداری نمایید .
 • از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی به مدت ۱ ماه خودداری نمایید .
 • افراد باید مراقب اسپلینت و گچ بینی باشند که خیس نشود و ضربه ای به آن وارد نشود ؛ چرا که نتیجه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار خواهد داد .
 • افراد باید برای تمیز کردن صورت از دستمال مرطوب و پنبه استفاده نمایند .
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری نمایید .
 • از رفتن به استخر و سونا حدود ۴ الی ۶ ماه خودداری کنید .
 • از قرار دادن عینک بر روی بینی جراحی شده تا ۶ ماه خودداری نمایید .
 • از انجام فعالیت های سنگین تا زمانی که جراح بینی توصیه می کند ، خودداری نمایید .

عوارض عمل بینی چیست ؟

بسیاری از جراحی ها با خطرات و عوارض خاص خود همراه می باشند ، عمل بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست ؛ اما یکی از نکات بسیار مهم در این باره است که به راحتی می توان از بروز عوارض و خطرات ناشی از جراحی بینی ، جلوگیری کرد ؛ اما چگونه ؟

جراح بینی ، یکی از تاثیرگذارترین عوامل در عمل بینی است به طوری که هر چه تجربه و مهارت ایشان بیشتر باشد ؛ احتمال دریافت نتایج مطلوب ، افزایش و امکان بروز عوارض و خطرات ناشی از آن نیز کاهش می یابد ؛ به همین علت ، به شما توصیه می کنیم یکی از بهترین جراحان بینی را انتخاب نمایید.

رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی ، یکی دیگر از مواردی است که از بروز عوارض عمل بینی ، جلوگیری می کند ؛ بنابراین ، به هیچ عنوان در این باره ، سهل انگاری نکنید.

عمل بینی

قیمت عمل زیبایی بینی چقدر است ؟

قیمت عمل زیبایی بینی ، در هر فرد متفاوت می باشد ؛ چرا که هزینه این جراحی زیبایی ، طبق فاکتورهای متعدد ؛ از جمله میزان ناهنجاری های بیمار تعیین می گردد ؛ به همین علت باید ذکر کرد ، تنها راه اطلاع از هزینه دقیق عمل زیبایی بینی مراجعه به جراح بینی و قرار گیری تحت معاینه می باشد ؛ پس از انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز توسط پزشک ، هزینه نهایی عمل جراحی بینی در شما مشخص می گردد.

پرتکرارترین پرسش افراد زیباجو در ارتباط با عمل بینی ، عبارت است از : آیا بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی را پرداخت می کند ؟ در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر کرد ؛ خیر ، شرکت های بیمه تنها هزینه جراحی های درمانی را متقبل می شوند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات