عمل جراحی کردن بینی

افرادی که در عملکرد بینی خود یا ظاهر آن دارای ایراد هستند می توانند با جراحی کردن بینی ، مشکلات موجود در آن را رفع نمایند. ( جراحی زیبایی بینی )

  • جراحی کردن بینی با اهداف درمانی : جراحی درمانی بینی با هدف از بین بردن و درمان مشکلاتی که موجب ایجاد اختلال در عملکرد طبیعی و تنفسی بینی شده اند انجام می گیرد.

با انجام جراحی درمانی بینی می توان عوارضی همچون خرخر کردن که به دلیل وجود مشکلاتی مانند انحراف و پولیپ در فرد بروز کرده اند را درمان کرد.

  • جراحی کردن بینی با اهداف زیبایی : جراحی زیبایی بینی با هدف از بین بردن ایراداتی که زیبایی ظاهر بینی و به طور کلی صورت فرد را تحت تاثیر قرار داده اند انجام می گیرد.

بینی به دلیل برجسته بودن و قرار گرفتن در مرکز صورت تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی افراد داشته و در صورت داشتن مشکلات ظاهری و نداشتن تناسب با دیگر اجزای موجود در چهره، موجب نازیبایی افراد خواهد شد.

  • از جمله ایرادات ظاهری بینی می توان به:
  1. قوز بینی
  2. کج بودن بینی
  3. بزرگ و غیر قرینه بودن سوراخ های بینی و غیره اشاره کرد.

 

 

تفاوت عمل جراحی بینی گوشتی و عمل جراحی بینی استخوانی

عاملی که موجب تقسیم بندی بینی افراد به دو نوع گوشتی و استخوانی می شود، میزان ضخامت استخوان ها و پوست بینی می باشد.

بینی استخوانی از استخوان های مستحکم و پوست نازک تشکیل شده است.

بینی گوشتی از استخوان ها و غضروف های ظریف تشکیل شده و پوست آن ضخیم می باشد.

جراحی بینی گوشتی به دلیل ویژگی های ذکر شده برای آن به مراتب سخت تر از جراحی بینی استخوانی بوده و معمولاً از گرافت برای فرم دهی آن استفاده می شود.

گرافت مورد استفاده در جراحی بینی از غضروف های خود بیمار تهیه شده و با هدف استحکام بینی و مخصوصاً تقویت نوک بینی استفاده می شود.

هزینه جراحی بینی

باید بگوییم که جراحی بینی قیمت معینی نداشته و تعیین هزینه جراحی بینی به عوامل بسیاری همچون دستمزد جراح بینی ، هزینه بیمارستان، نوع بینی ، میزان ایرادات بینی و غیره بستگی دارد.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات