جراحی پلک یا بلفاروپلاستی جزو رایج ترین جراحی های زیبایی می باشد که باعث بهبود ظاهر چشم ها با برداشتن بافت چربی و پوست اضافه پلک خواهد شد. هر چه سن بالاتر می رود ، تاثیر نشانه های پیری بر روی چشم و پلک ها بیشتر مشخص می شود و حالت خسته تری را به صورت می دهند. البته با انجام عمل زیبایی پلک ، چنین مواردی حل شدنی هستند و افراد می توانند مجدداً شادابی را به چهره شان بازگردانند. در این راستا دکتر مهشید خورده چی ، بهترین جراح پلک در اصفهان ، قصد دارد با ارائه مطالب کاربردی شما را با این پروسه آشنا سازد.

جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک فوقانی

بلفاروپلاستی پلک بالا ، در مورد کسانی اتفاق می افتد که دارای پوست اضافه پلک بالا هستند ( در اثر افزایش سن ، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از داده می دهد ) اغلب در سنین بالای ۴۰ سالگی این اتفاق می افتد. با برداشتن پوست اضافه پلک فوقانی ، چشم ها حالت بهتری به خود می گیرند. قابل توجه است که این حالت را نباید با افتادگی ابرو ، اشتباه گرفت ؛ برای درمان افتادگی ابرو باید لیفت ابرو انجام داد. در این بیماران اگر به اشتباه عمل جراحی پلک انجام بگیرد ؛ افتادگی پلک بیشتر خواهد شد و نمای جالبی نخواهد داشت. افرادی که دارای پف زیر ابرو هستند ؛ کاندیدای مناسبی برای بلفاروپلاستی پلک فوقانی نیستند که دلیل آن افزایش بافت چربی می باشد. افرادی که پف زیر ابرو آن ها تا روی پلک فوقانی ادامه داشته از عمل زیبایی فوقانی نتایج مطلوبی را کسب نخواهند کرد.

جراحی زیبایی پلک تحتانی

بلفاروپلاستی پلک تحتانی ، کمی دشوارتر خواهد بود اما نتایج خیلی مطلوب و درخشانی را در پی خواهد داشت. جراحی پلک پایین به دو روش قابل انجام است. یکی از داخل ملتهمه که جای هیچگونه برش و بخیه ای باقی نخواهد ماند و برش ایجاد شده از داخل ملتهمه خواهد بود و پف زیر چشم با برداشتن چربی برطرف خواهد شد. این روش برای افرادی مناسب است که فقط دارای پلک تحتانی پف آلود هستند و دارای پوست اضافه و افتاده ای در پلک خود نیستند. مورد دیگر بیمارانی هستند که دارای فرورفتگی چین و چروک و پلک پف آلود باشند ؛ در این افراد برشی خیلی باریک یک میلی متر پایین تر از خط مژه و یک سانتی متر فراتر از گوشه چشم ایجاد خواهد شد که برش ایجاد شده ظرف یک ماه برطرف خواهد شد. امروزه به جای برداشتن بافت چربی زیر چشم ، چربی ها را پخش می کنیم تا مانع از گود رفتگی و افزایش سن بیمار شویم.

کاربردهای بلفاروپلاستی

جراحی پلک در راستای زیبایی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه یکسری مزایا و کاربرد ها را برای شخص متقاضی در پی دارد که به شرح زیر است :

 • بهبود پف و ورم پلک
 • درمان افتادگی پلک فوقانی و تحتانی
 • برداشتن و حذف پوست های اضافه در کنار چشم
 • شل شدگی و سنگینی پلک فوق که موجب اختلال در دید شده است
 • برطرف کردن افتادگی پلک تحتانی که باعث دیده شدن ناحیه سفید در زیر قرنیه می شود

بهترین کاندیدهای بلفاروپلاستی

به طور قطع نمی توان کاندید مناسب این پروسه درمانی و زیبایی را معرفی کرد زیرا برای حیطه درمانی ابتدا بایستی تحت معاینه پزشک قرار بگیرید و طبق صلاحدید ایشان می توانید جراحی پلک را انجام دهید.در ارتباط با زمینه زیبایی باید به عرض برسانیم بایستی توقعات عقلانی از عمل زیبایی پلک داشته باشید و این تصمیم را بهتر است تحت نظر یک جراح پلک خوب در اصفهان دکتر مهشید خورده چی انجام دهید که اگر خدای ناکرده روش فوق برای مشکل شما مناسب نباشد در جریان باشید و همچنین در حین بلفاروپلاستی عارضه ای شما را تهدید نکند. اما به طور عمده اگر در اطراف چشم ها و زیر ابرو ها حالت پف و افتادگی و شل شدن پوست را دارا هستید می توان خود را جزو کاندید های جراحی زیبایی پلک در نظر گرفت

اقدامات قبل از جراحی پلک

اقدامات قبل از جراحی زیبایی پلک را می توان به دو بخش زیر تقسیم نمود :

 • انتخاب یک پزشک خوب
 • مراقبت های قبل از جراحی زیبایی پلک

لزوم انتخاب یک دکتر خوب برای بلفاروپلاستی

دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش و میزان موفقیت آمیز بودن جراحی زییایی پلک یا بلفاروپلاستی تا حد بسیار زیادی به میزان تبحر و تجربه پزشک بستگی دارد. هر چه پزشک مورد نظر از تخصص و تجربه بیشتری برخوردار باشد، نتیجه جراحی موفقیت آمیزتر و عوارض ناشی از آن کمتر خواهد بود.

جراحی پلک

نحوه انتخاب یک جراح پلک خوب

افراد برای انتخاب بهترین پزشک جهت انجام جراحی پلک در منطقه خود باید از ویژگی های یک پزشک خوب مطلع باشند. معیار ها و ویژگی های یک پزشک خوب عبارت است از :

 • با صبر و حوصله سوابق بیماری فرد را بررسی نموده و از او در رابطه با انتظاراتی که از بلفاروپلاستی دارد ، سوال می نماید.
 • خوش برخورد است، اگر پزشک خوش برخورد باشد بیمار با او احساس راحتی می نماید و از استرس او کاسته می شود.
 • آزمایشات و عکسبرداری هایی که برای انجام بررسی و معاینات دقیق لازم است را برای بیمار تجویز می کند.

با توجه به ویژگی های ذکر شده :

 1. از دوستان و آشنایان خود در رابطه با یک پزشک خوب سوال کنید.
 2. از اسامی پزشکان خوب در منطقه خود یک لیست تهیه نمایید.
 3. به مطب پزشکان مراجعه نموده و از آن ها بخواهید تا نمونه کارهای شان را به شما نشان دهند.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر مهشید خورده چی ، بهترین جراح پلک اصفهان می توانید به اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

از بین بردن ورم بعد از عمل پلک

در برخی موارد بعد از جراحی پلک ، افراد از تورم و پف دار شدن پلک های خود احساس نارضایتی دارند اما باید گفت که متورم شدن پلک ها امری طبیعی بوده و پس از گذشت چند روز به تدریج برطرف خواهد شد. شما می توانید به منظور تسریع روند بهبودی و کاهش تورم پلک از کمپرس یخ استفاده نمایید. کمپرس یخ را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید یا تعدادی یخ را در کیسه فریزر قرار داده و از آن ها استفاده نمایید.

کمپرس گرم بعد از عمل پلک

بعد از جراحی زیبایی پلک استفاده از کمپرس گرم در کاهش تورم پلک ها موثر نخواهد بود ، بنابراین تنها از کمپرس سرد استفاده نمایید.

رژیم غذایی پس از جراحی پلک

 1. تا جای ممکن مصرف سدیم و ادویه خصوصا ادویه های تند را به حداقل برسانید.
 2. پس از ترخیص ، رژیم غذایی خود را با غذاهای نرم که نیاز به جویدن ندارند ، آغاز نمایید. همچنین مصرف مایعات و آب میوه های طبیعی نیز در تسریع روند بهبودی موثر است.
 3. بیشتر از غذاهایی ؛ همچون سوپ و لقمه های کوچک میل نمایید.

جراحی پلک

حمام و آرایش بعد از جراحی زیبایی پلک

 • پس از گذشت ۲۴ ساعت و در روز دوم ، شستن صورت و خیس شدن زخم ها مانعی ندارد.
 • تا دو هفته استفاده از لوازم آرایشی ممنوع می باشد ؛ خصوصا لوازمی که مربوط به چشم می شوند.
 • توصیه می شود حداقل ۵ الی ۷ روز از رفتن به حمام خودداری نمایید. البته در این مدت شستن گردن به پایین مانعی ندارد.
 • پس از یک هفته ، برای شستن مو های خود از شامپوی بچه استفاده نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی مراجعه نمایید.

مواردی که بروز آن ها بعد از جراحی پلک طبیعی هستند

به طور کلی جراحی زیبایی پلک دارای یک سری عوارض گذراست که جای نگرانی ندارد و به تدریج و بعد از گذشت چند روز برطرف خواهند شد. این عوارض عبارت اند از :

 1. قرمز شدن چشم در صورتی که با درد و تاری دید همراه نباشد.
 2. ریزش اشک و خشکی چشم ها ( این مورد با از بین رفتن تورم پلک برطرف خواهد شد. )
 3. احساس کشیدگی و بی حسی در پلک ها و همچنین بسته نشدن کامل چشم ها همه از عوارض طبیعی بعد از جراحی پلک هستند که با گذشت زمان برطرف می شوند.
 4. خارج شدن چند قطره خون در محل بخیه ها نیز امری طبیعی می باشد.
 5. در برخی موارد ممکن است رنگ نواحی اطراف محلی که مورد جراحی قرار گرفته یا سفیدی داخل چشم ها تغییر کند، این حالت معمولا پس از هفت الی ده روز بهتر خواهد شد.

هزینه عمل بلفاروپلاستی

نرخ نهایی این روش برای افراد متفاوت ، مختلف است. این پروسه بهترین راهکار برای اشخاصی است که افتادگی پلک دارند. این عارضه عمدتا به علت افزایش سن و بروز نشانه های پیری به وجود می آید. انجام بلفاروپلاستی به مهارت و تجربه جراح و هزینه های کلینیک در اصفهان توسط دکتر مهشید خورده چی  بستگی دارد شایان ذکر است به علت اینکه درصد افتادگی در افراد متفاوت است در هزینه نیز موثر است. در نتیجه نمی توان قیمت نهایی پروسه مذکور را قطعی اعلام کرد. گفتنی است که هزینه جراحی پلک بالا و پایین به طور یکسان محاسبه می شود به خصوص اگر در شرایط یکسانی باشند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات