جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی نوعی جراحی زیبایی بینی است که به منظور داشتن بینی کوچک و سربالا تر و قوس دار انجام می شود.

اغلب متقاضیان مدل بینی های عروسکی تعریف دقیقی از بینی فانتزی یا عروسکی ندارند و نتیجه مد نظر آنها بینی نوک تیز و قوس دار و سر بالا  است.

جراحی بینی فانتزی

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

  • عمل جراحی بینی فانتزی برای همه ی افراد با انواع بینی منایسب نیست به طور کلی برای افرادی با بینی استخوانی که ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی بینی است و افرادی با اجزای صورت ریزی و عروسکی مناسب است و نتیجه مطلوب را حاصل می نماید.
  • جراحی بینی فانتزی مناسب افرادی که دارای اجزای صورت بزرگی هستند نمی باشد.
  • جراحی بینی فانتزی را باید بهترین جراح بینی فانتزی انجام دهد تا نتایج مطلوب و مورد رضایت را متناسب با چهره فرد ایجاد نماید و در عین حال عملکرد تنفسی را حفظ نماید.
  • نکته قابل توجه در جراحی بینی فانتزی رعایت تناسب بینی با سایر اجزای صورت و فرم صورت بعد از جراحی بینی است.
  • بهترین جراح بینی ابتدا سلامت فرد و عملکرد طبیعی بینی را اولویت کار خود قرار می دهد و با دقت به فاصله لب و بینی و دیگر اجزای صورت هم جراحی بینی را انجام می دهد.
  • افرادی که دارای بینی گوشتی و بزرگ هستند مناسب جراحی بینی فانتزی نیستند و امکان بیش از حد کوچک کردن اندازه بینی و زیاد بالا بردن نوک بینی برایشان وجود ندارد.
  • بیش از حد کوچک کردن یا سربالا تر کردن به طوری که با دیگر اجزای صورت تناسب نداشته باشد هیچگونه زیبایی ندارد و هر بینی را نمی توان زیاد کوچک کرد چرا که باعث ایجاد عوارضی از قبیل مشکلات تنفسی خواهد شد.

تفاوت مدل بینی طبیعی و مدل بینی های عروسکی

تفاوت مهم بینی طبیعی عمل شده و بینی فانتزی زاویه نوک بینی با لب بالا است.

معمولا زاویه بین لب و بینی فانتزی حدود ۱۰۵ درجه می باشد و بینی سرسره ای خواهد بود در حالی که زاویه لب بالا و سر بینی در بینی های طبیعی حدود ۹۰ درجه می باشد.

نکته قابل ذکر این است که انتخاب نوع جراحی بینی را به عهده بهترین جراح بینی بگذارید تا با توجه به نوع و ساختار بینی بهترین نتیجه را برایتان حاصل نماید.

جراح بینی با مهارت و تجربه بالایی که در جراحی بینی دارد تشخیص خواهد داد که چه نوع جراحی بینی مناسب چهره و نوع بینی فرد خواهد بود.

دکتر مهشید خورده چی
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
جراح پلاستیک بینی و زیبایی صورت

درباره drkhordehchiadmin

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شانزده + شانزده =