جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی نوعی جراحی بینی است که به منظور داشتن بینی کوچک و سربالا تر و قوس دار انجام می شود.

اغلب متقاضیان مدل بینی های عروسکی تعریف دقیقی از بینی فانتزی یا عروسکی ندارند و نتیجه مد نظر آنها بینی نوک تیز و قوس دار و سر بالا  است.

با توجه به موقعیت جغرافیایی افراد به دنبال انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی هستند و ممکن است که سوالاتی از این قبیل در ذهنتان ایجاد شود که بهترین جراح بینی فانتزی در تهران کیست ؟ یا بهترین جراح بینی اصفهان چه خصوصیاتی دارد ؟

جراحی بینی فانتزی

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

 • عمل جراحی بینی فانتزی برای همه ی افراد با انواع بینی منایسب نیست به طور کلی برای افرادی با بینی استخوانی که ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی بینی است و افرادی با اجزای صورت ریزی و عروسکی مناسب است و نتیجه مطلوب را حاصل می نماید.
 • جراحی بینی فانتزی مناسب افرادی که دارای اجزای صورت بزرگی هستند نمی باشد.
 • جراحی بینی فانتزی را باید بهترین جراح بینی فانتزی انجام دهد تا نتایج مطلوب و مورد رضایت را متناسب با چهره فرد ایجاد نماید و در عین حال عملکرد تنفسی را حفظ نماید.
 • نکته قابل توجه در جراحی بینی فانتزی رعایت تناسب بینی با سایر اجزای صورت و فرم صورت بعد از جراحی بینی است.
 • بهترین جراح بینی ابتدا سلامت فرد و عملکرد طبیعی بینی را اولویت کار خود قرار می دهد و با دقت به فاصله لب و بینی و دیگر اجزای صورت هم جراحی بینی را انجام می دهد.
 • افرادی که دارای بینی گوشتی و بزرگ هستند مناسب جراحی بینی فانتزی نیستند و امکان بیش از حد کوچک کردن اندازه بینی و زیاد بالا بردن نوک بینی برایشان وجود ندارد.
 • بیش از حد کوچک کردن یا سربالا تر کردن به طوری که با دیگر اجزای صورت تناسب نداشته باشد هیچگونه زیبایی ندارد و هر بینی را نمی توان زیاد کوچک کرد چرا که باعث ایجاد عوارضی از قبیل مشکلات تنفسی خواهد شد.

جراحی بینی فانتزی 3

 

تفاوت مدل بینی طبیعی و مدل بینی های عروسکی

تفاوت مهم بینی طبیعی عمل شده و بینی فانتزی زاویه نوک بینی با لب بالا است.

معمولا زاویه بین لب و بینی فانتزی حدود ۱۰۵ درجه می باشد و بینی سرسره ای خواهد بود در حالی که زاویه لب بالا و سر بینی در بینی های طبیعی حدود ۹۰ درجه می باشد.

نکته قابل ذکر این است که انتخاب نوع عمل بینی را به عهده بهترین جراح بینی بگذارید تا با توجه به نوع و ساختار بینی بهترین نتیجه را برایتان حاصل نماید.

جراح بینی با مهارت و تجربه بالایی که در جراحی بینی دارد تشخیص خواهد داد که چه نوع جراحی بینی مناسب چهره و نوع بینی فرد خواهد بود.

جراحی بینی فانتزی

 

نقش جراح بینی در نتیجه جراحی بینی فانتزی

جراح بینی نقش بسزایی در ایجاد نتایج مطلوب دارد و باید در انتخاب جراح بینی خود دقت فرمایید.

جراح بینی ابتدا آناتومی کلی صورت را مورد بررسی قرار می دهد و با در نظر گرفتن تناسب بینی با دیگر اجزای صورت جراحی بینی فانتزی را انجام می دهد.

چنانچه دارای بینی گوشتی هستید و اجزای صورت به نحوی است که مناسب انجام مدل بینی فانتزی طبیعی و کسب نتیجه مطلوب نباشید بهترین جراح بینی فانتزی عمل بینی را به نحوی انجام خواهد داد که نتایج مطلوب کسب نماید.

جراح بینی ، بینی عروسکی سربالا را با در نظر گرفتن سلامت تنفسی و تناسب با دیگر اجزای صورت انجام می دهد و بینی را بیش از اندازه کوچک و سربالا نمی کند تا سلامت تنفس بینی دچار اختلال شود.

جراح بینی در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی با توجه به نوع و ساختار بینی دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به فرد خواهد داد تا فرد بتواند در مورد انجام جراحی بینی خود تصمیم گیری نماید.

مراحل جراحی بینی فانتزی

 • انتخاب جراح بینی از اولین مراحل جراحی بینی است .
 • جراح بینی در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی آزمایشات لازم را تجویز می کند و فرد باید آن ها را انجام دهد و روز جراحی بینی همراه خود داشته باشد.
 • برای اینکه تا چند روز اول بعد از جراحی بینی احتیاج ضروری به استحمام نداشته باشید شب قبل از جراحی بینی حمام کنید .
 • شب قبل از جراحی بینی شام سبکی میل نمایید و حدودا ۶ الی ۸ ساعت قبل از جراحی بینی ناشتا باشید تا معده حین عمل جراحی بینی خالی باشد .
 • یک ساعت قبل از زمان تعیین شده با یک همراه در مکان تعیین شده حضور داشته باشید.
 • بعد از اینکه فرد بستری شد و آمادگی لازم را کسب نمود توسط پرستار به اتاق عمل راهنمایی خواهد می شود.
 • بعد از ورود به اتاق عمل و آشنایی مختصری با تیم درمان متخصص بیهوشی در کمتر از یک دقیقه شما را بیهوش خواهد کرد.
 • سپس صورت بوسیله موادی ضد عفونی می شود و برش های لازم در داخل یا خارج بینی به منظور اعمال تغییرات با توجه به نوع و ساختار بینی و نظر جراح بینی ایجاد خواهد شد.
 • پوست از ساختمان بینی جدا می شود و بعد از اینکه تغییرات اعمال شد پوست بدون هیچ تغییری سر جای خود قرار می گیرد و با زدن بخیه و گزاشتن اسپلینت بینی پانسمان می شود.

درباره drkhordehchi

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 16 − چهار =