جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی به منظور داشتن بینی طبیعی انجام می شود و یعنی بدون ایجاد قوس و فرم فانتزی خواهد بود.

به طور معمول در جراحی بینی بسیار طبیعی ایرادات ظاهری بینی از قبیل اصلاح انحراف بینی و یکسان کردن تیغه ی بینی برطرف می شود و تغییرات زیاد و چشمگیری در ظاهر بینی ایجاد نخواهد شد.

نقش جراح بینی در جراحی بینی طبیعی

عمل زیبایی بینی یک راه تاثیر گذار برای تغییر ظاهر چهره و بینی می باشد و امروزه طرفداران زیادی را بین بانوان و آقایان به خود اختصاص داده است.

برای داشتن نتایج مطلوب در جراحی بینی طبیعی و زیباترین بینی های عمل شده به بهترین جراح بینی طبیعی مراجعه نمایید.

جراح بینی ، بینی را با فرم صورتتان آنالیز کند و با انجام بررسی دقیق عمل بینی به نحوی انجام می شود که اثری از جراحی زیبایی بینی در آن دیده نشود و بینی ظاهری طبیعی و متناسب با فرم و سایر اجزای صورت پیدا کرده باشد.

افراد می توانند برای آشنایی و مشاهده نمونه کارهای دکتر مهشید خورده چی جزو بهترین جراح بینی اصفهان به گالری تصاویر سایت و صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه نمایند.

ویژگی جراحی بینی طبیعی

 • تیز و سر بالا نشدن نوک بینی
 • قوس بینی بطور طبیعی و به میزان کم
 • ایجاد قوس بینی به میزان کم و بطور طبیعی
 • داشتن زاویه مناسب بین بینی و پیشانی و لب
 • بدون دستکاری شکل و محل قرار گیری سوراخ های بینی
 • در صورت ایراد در سوراخ های بینی ، سوراخ های بینی به اندازه زیاد کوچک نخواهد شد.

جراحی بینی طبیعی

 

نقش پوست در جراحی انواع بینی

پوست تاثیر بسزایی در نتیجه و نوع جراحی بینی خواهد داشت.

نتیجه عمل بینی های گوشتی بینی طبیعی جراحی شده خواهد بود.

بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک می تواند جراحی بینی عروسکی یا عمل بینی نیمه فانتزی را انجام دهند چرا که ظرافت کاری هایی که روی بینی نجام می شود به دلیل داشتن پوست نازک قابل مشاهده خواهد بود.

عمل بینی طبیعی مردانه به منظور حفظ جذابیت مردانه چهره انجام می شود.

تفاوت جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی

تفاوت اصلی جراحی بینی عروسکی با عمل بینی طبیعی در میزان قوس روی بینی و فاصله لب و بینی است.

در جراحی بینی فانتزی قوس بینی بیشتر است و مناسب هر چهره ای نمی باشد و لازمه داشتن موفقیت آمیزبودن آن این است که فرد دارای ایده آل ترین نوع بینی برای عمل بینی باشد یعنی بینی استخوانی باشد.

جراحی بینی طبیعی 2

 

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

 • اقدامات قبل و بعد از عمل جراحی بینی در نتیجه عمل موثر خواهد بود و فرد باید نکات لازم را برای داشتن جراحی بینی موفق رعایت نماید.
 • انتخاب جراح بینی خوب و باتجربه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
 • به مدت دوهفته از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین که موجب اختلال در انعقاد خون می گردد، جلوگیری کنید.
 • از مصرف دخانیات و شروبات الکلی ۲ هفته قبل از جراحی بینی خودداری کنید.
 • به مدت ۸ ساعت قبل از عمل بینی ناشتا بوده و از خورد و آشامیدن پرهیز کنید.
 • چنانچه مبتلا به بیماری خاصی هستید یا داروی خاصی استفاده می کنید، جراح بینی را مطلع سازد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی طبیعی

 • داشتن کبودی و تورم بعد از جراحی بینی امری است طبیعی و بتدریج با استفاده از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم به تدریج کاهش می یابد.
 • هنگام خوابیدن سر را بالاتر از حد معمول با استفاده از دو بالش زیر سر قرار دهید.
 • بعد از عمل بینی از مایعات استفاده کنید و در رژیم غذایی خود از غذاهای نرم و میکس شده که احتیاج به جویدن ندارند، استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت های ورزشی سنگین تا مدتی که جراح بینی توصیه می کند اجتناب نمایید.
 • در دوهفته اول از فین کردن خوداری کنید و برای عطسه کردن از طریق دهان باز عطسه کنید.

 

انواع بینی

مهم ترین فاکتور تاثیر گذار در نتیجه جراحی بینی ، پوست بینی بیمار می باشد. پوست بینی از نظر میزان ضخامت پوست به دو نوع گوشتی و استخوانی تبدیل شده است.

در بیشتر مواقع افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند، در صورت انتخاب جراح بینی با تجربه و متبحر نتایج بسیار مطلوب و ایده آلی کسب خواهند کرد. بینی های استخوانی پوست نازکی داشته و از استخوان مستحکمی برخوردار هستند؛ به همین جهت ظرافت و تغییرات ایجاد شده به خوبی قابل مشاهده می باشند.

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند قادر به انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی می باشند. یکی از بارز ترین ویژگی های بینی استخوانی ، داشتن قوز و برآمدگی ایست که در پل بینی وجود دارد. البته این ویژگی تنها برای بینی استخوانی نیست و در مواردی که بینی قوزدار بوده و در عین حال پوست پره های بینی ضخیم است، جزو بینی های گوشتی محسوب می شود.

در مقابل بینی استخوانی ، بینی های گوشتی پوست ضخیم و غضروف ضعیفی دارند و تنها برای جراحی بینی طبیعی مناسب هستند. در صورتی که بینی گوشتی به صورت کاهنده جراحی شود، امکان برگشت پذیری و افتاده شدن نوک بینی وجود دارد. اما دکتر مهشید خورده چی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، با گرفت گذاری و تقویت غضروف اقدام به جراحی بینی های گوشتی می نماید تا از افتادگی و برگشت پذیری این بینی ها جلوگیری نماید.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی از دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود. انتخاب نوع تکنیک مورد استفاده در رینوپلاستی به سلیقه و تبحر جراح بینی بستگی دارد.

در جراحی بینی به روش باز برش ها در تیغه میان دو سوراخ بینی که اصطلاحا به آن کلوملا گفته می شود ایجاد می شوند. در این روش احتمال بروز عوارضی چون نامتقارنی یا مشکلات تنفسی به حداقل رسیده چرا که جراح به ساختمان بینی اشراف کامل دارد.

اما در جراحی بینی به روش بسته ، به پوست آسیبی نمی رسد و برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد. این روش به دلیل اینکه دید جراح محدود است، اولویت دوم جراحان بینی می باشد. اما از مزیت های این روش می توان به کم بودن میزان تورم و کبودی به نسبت جراحی بینی باز اشاره نمود.

همچنین معمولا دوران نقاهت این روش کوتاه تر می باشد.

جراحی بینی ترمیمی

زمانی که بیماران از نتیجه جراحی بینی خود رضایت نداشته یا دچار عوارض جانبی ای چون مشکلات تنفسی ، نا متقارنی سوراخ های بینی ، بیش از حد کوچک یا سربالا شدن بینی می شوند، اقدام به جراحی بینی ترمیمی می کنند.

لازم به ذکر است برای انجام جراحی بینی ترمیمی باید حداقل یکسال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد. همچنین انجام جراحی بینی ترمیمی هزینه بیشتری نسبت به جراحی قبلی خواهد داشت.

درباره drkhordehchi

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 13 − دو =